1921 II.třída

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 18.3.1921

SK TOVAČOV - SK Slavoj Olomouc 5:1 (2:0)
Hráno 13.3.1921 v Tovačově. Tovačov na první letošní zápas dobrý, brankář z reservy. Návštěva velká.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 23.3.1921

SK TOVAČOV - SK Lipník 0:2 (0:0)

Hráno 20.3.1921 v Tovačově. Hra příliš ostrá, vyprovokovaná hosty, domácí hrají hůře poslední neděle.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 10.5.1921

Přerov I.B - TOVAČOV 6:2 (3:2)
Přerov s několika náhradníky. Terain po předchozím vydatném dešti kluzský. TOVAČOVU podaří se z počátku docíliti rychle po sobě dvou úspěchů z nedorozumnění obrany a váhavosti brankaře Přerova. Po těchto úspěších Přerov opatrněji, vyrovnává náskok hostí a zvyšuje do konce prvního poločasu score o další 3 branky. Ve druhé polovině TOVAČOV odpadl.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 20.5.1921

Slavnost za účelem propagace sportu ve dnech 15. a 16. května 1921 na hřišti Pod břízami.
SK TOVAČOV - SK Hanácká Slavia II 0:2 (0:2)
SK TOVAČOV - SK Židenice zájezdová XI. 0:0
Domácí druhého dne ucelenější, útok bez střelců ! Hosté jak z Kroměříže tek ze Židenic předvedli pěknou hru. Návštěva obecenstva velká.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 31.5.1921

SK TOVAČOV - SK Kojetín 1:0 (1:0)
Mistrovský zápas II. třídy hrán v Tovačově 29.5.1921. Domácí přesto, že nastupují s 2 náhradníky v převaze. Útok slabší obrany.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 3.8.1921

SK TOVAČOV - SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:1 (0:0)
Hráno v Tovačově dne 31.7.1921. Hosté i domácí v kompletním sestavení I.A. TOVAČOV hraje jednu z nejlepších her saisony a zahazuje penaltu. Hra střídavá.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 19.8.1921

SK TOVAČOV - SK Sparta Prostějov 5:1 (2:0)
Hráno v Tovačově. Hosté podléhají hned o začátku hry ostrému tempu domácích, kteří jsou v stálé převaze. U domácích výborná obrana. U hostů útok lepší obrany. Soudce p. Juřena nestranný.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 26.8.1921

DFC Olmütz - SK TOVAČOV 3:4 (2:4)
(Deutsche fussball club Olomouc - jedná se o německý klub, v této době byla značná sportovní segregace. Každá menšina na území ČSR, měla svou sportovní župu. Německé oddíly hrály svou soutěž, ale též židovská obec měla svou soutěž - známé kluby HAKOAH nebo MACCABI)
Hráno v neděli v Olomouci. TOVAČOV bez brankáře. Domácí získávají hned v 5.minutě prvý úspěch a krátce na to druhý. Hosté však se rozehrávají, vyrovnávají penaltou a krásnou ranou levé spojky. Hra velmi pohyblivá. TOVAČOV v převaze a získává dalších 2 úspěchů. Hosté penaltou docilují třetího goalu ku konci druhého poločasu.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 4.9.1921
Hanácká župa footballová úředně.
Tresty: SKOPAL Fr. SK TOVAČOV za tvrdou hru do 8.září 1921

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 6.9.1921

Přerov II - SK TOVAČOV I 0:1
Ve čtvrtek 8.9.1921 hraje Přerov s SK Tovačovem, jehož výkonnost v poslední době značně stoupla a který upozornil na sebe v poslední době několika pěknými výsledky. (Zřejmě je jedná o SK Přerov)

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 11.9.1921

SK Přerov - SK TOVAČOV 8:0 (6:0)
Hráno ve čtvrtek 8.9.1921 v Přerově. TOVAČOV má tělesně zdatné a dosti vyrovnané družstvo, které však dovedlo pouze v prvních minutách čeliti s úspěchem domácímu mužstvu, které nastoupilo s Passingerem na pravém křídle. Přerov hrál jako vždy proti slabému soupeři vlažně, ovládal přes to úplně situaci. Nejlepší výkon podala záloha. Útok hrál ve druhé polovině rozháraně. Pravá strana jeho byla málo zaměstnána. U hostů vynikl pravý obránce. Poměr rohů 7:1 pro Přerov.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 15.9.1921

SK Kojetín - SK TOVAČOV 0:5 (0:3)
Hráno 11.9.1921 v Kojetíně. Hosté po celou dobu hry v naprosté převaze. Domácí svým nesportsmanským chováním, které bude míti dozvuky u župy, zavinili časté přerušování hry a vyloučení samotného kapitána Kojetína ku konci hry.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 17.9.1921

SK TOVAČOV trestá se za stavění hráče nečlena, vzhledem na polehčující okolnosti pouze pokutou Kč 50,-. Hráči POLÁŠEK a HRADIL, dříve SK Přerov, přiřknuti SK TOVAČOVU.
Vzato s povděkem na vědomí, že SK TOVAČOV daruje SK Hulínu svoji pohledávku Kč 210,-

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 23.9.1921

SK TOVAČOV - SK Hanácká Slavia Kroměříž (kombinovaná) 2:0 (1:0)
Hráno v TOVAČOVĚ. Domácí hrají málo kombinačně, hosté v celku dobří, ale chbí jim střelci. Oboustranně zahozeno několik vyložýených chancí následkem nerozhodností útoků. Návštěva obecenstva slabá. Zápas hrán ve prospěch v Přerově zraněného POLÁŠKA (hráč TOVAČOVA). Soudcem p. Pokorný.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 4.10.1921
Úřední zpráva o schůzi Hanácké župy Československého svazu footballu ze dne 24.9.1921
Schválen přestup ARONA V. ze SK Olomouc do SK TOVAČOVA.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 11.10.1921
SK TOVAČOV uspořádal v sobotu 1.10.1921 přátelský večírek, který se díky poctivé námaze režisera p.POKORNÉHO velmi pěkně vydařil. V neděli 2.10.1921 na to sehrán zápas footbalový s přerovskými hosty, jenž skončil nerozhodně 2:2. Návštěva dosti četná. SK TOVAČOV připravuje na listopad neb prosinec některé nové originelní věci.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 13.10.1921

TOVAČOV - Prostějov IB 1:1 (1:0)
Hráno v TOVAČOVĚ. Hosté nastupují s několika hráči prvého mužstva, domácí s jedním náhradníkem. Hra rychlá, střídavá, hosté kombinačně lepší, domácí důraznější. Hra zajímavá ku konci druhého poločasu, kdy oba soupeři nasazují nejrychlejší tempo a všechny síly, aby zvítězili. Nestranným soudcem p.Färber z Prostějova.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 18.10.1921
Na ukončení letošní saisony sehraje vynikající SK TOVAČOV na hřišti u Michalova mistrovský footballový zápas. Bližší příště. (Bohužel příště již nic uvedeno nebylo)