Tvrdý Petr

Góly: Otáhal

Náhradníci: Zajíc Lukáš, Rumplík Petr, Střelec Michal, Kosek Tomáš

Žluté karty: Nemrava 2x

Dne 10.5. naši muži zavítali na hřiště druhého mužstva tabulky a to do Všechovic. Hned od úvodu bylo utkání nahoru dolů, soupeř zahrozil z velmi dobré příležitosti, ale hned z protiútoku ve 3 minutě skóroval Otáhal, když utekl po pravé straně. Další šanci jsme měli v 8 minutě, když centroval Ludva z pravé strany a hlavou dobře zakončoval Zatloukal, bohužel jeho hlavička šla těsně vedle brány. 18 minutě si to oba hráči se stejným výsledkem zopakovali. Ve 20 minutě se ocitl po přihrávce Nemravy sám před gólmanem Tvrdý, ale s nabídnutou šancí naložil prachbídně. Ve 22 minutě utekl Nemrava, ale jeho střeli gólman pohotově zlikvidoval. Ve 30 minutě vystřeli Zatloukal po rohovém kopu, střelu gólman vyrazil ke Smrčkovi, který z bezprostřední blískosti brankáře neprostřelil. Ve 40 minutě unikl Nemrava, ale ze zadu ho stáhl protihráč, který dostal jen žlutou místo červené karty. Do poločasu šel ještě sám na bránu Otáhal, ale nechal míč za sebou! Ve druhém poločase jsme bránili hubený výsledek a zase jsme si z brejků vypracovali dobré šance, ale jak Tvrdý tak Zatloukal a posléze Střelec s nimi nenaložili dobře. A tak přišel trest Rumplík neodkopl míč a následně fauloval a penaltu soupeř proměnil. Pak jsme měli další vyloženou šanci, kdy střela za vápnem skončila jen těsně vedle. V 80 minutě jsme znovu chybovali ve vápně, když Mezulianik hral rukou a soupeř opět penaltu proměnil. A aby toho nebylo málo za řeči ještě vyloučil rozhodčí naše nejlepšího střelce Nemravu.

Slovy trenéra: „Zápas jsme si prohráli sami, pokud se kluci nenaučí proměňovat šance tak ať zapomenou na vítězství. To se hold nedá naučit, bohužel makáme a pak se porazíme sami. Penalty byly o tom žádná, ale kdybychom dali ty šance tak vyhrajeme o tři branky a více, je to tak každý zápas a asi je to naše prokletí. Snad se to jednou zlomí.

7

3.5.2015: TJ SOKOL TOVAČOV – TJ Sokol Vrchoslavice 1:1 (0:1)

Rous Tomáš

Otáhal Jiří

Tvrdý Petr

Góly: Smrčka

Náhradníci: Rous Tomáš, Zajíc Lukáš, Rumplík Petr,

V nedělním domácím utkání naše mužstvo nastoupilo proti hráčům z Vrchoslavic, měli jsme jim co oplácet na podzim nás tam zařezal rozhodčí a neuznal nám dvě regulérní branky. Vstup do utkání se nám moc nepovedl nebylo to rachly jen uspěchané, nepřesné a v zakončení vlažné. I přes to jsme si vypracovali první šanci zápasu, když si po pravé straně vyměnil míč Rous a z velmi dobré střely trefil tyčku. Za několik minut na to vyběhl špatně hostující brankář, ale Tvrdého pokus vyhlavyčkoval obránce soupeře. A tak se soupeř ujal Vedení, když Večerka špatně přihrál na levé straně a pak nedostihl útočícího hráče, který centroval před naši bránu, kde se srazili dva naši obránci a soupeř dal gól. Ke konci poločasu jsme hráli ustrašeně a jen tak tak, že soupeř nenavýšil skóre. Ve druhém poločase to bylo úplně jiné my jsme hráli a soupeře k ničemu nepustili. Vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, ale co to bylo platné, když jsme je neproměňovali. Až deset minut před koncem Smrčka, který hrál už deset minut v útoku dostal centr z pravé strany od Rumplíka a vstřelil vyrovnávací branku. Bohužel z následného drtivého tlaku v závěrečným minutách jsme už skóre neotočili.

Slovy trenéra: „Vůbec nejsem spokojen, když se nám povede předcházející zápas, tak na něj nedokážeme navázat. Je potřeba větší klid v zakončení i ve hře. Bohužel je potřeba si říct na co tento tým má. Hrají jen kluci z Tovačova a asi je to na I. B málo. Mají zažité určité mechanismy a ty nejdou změnit z týdne na týden, když některé vidím jednou za týden nebo jednou za 14 dní na tréninku. Hrajeme ještě o dost bodů, tak snad teď už to můžu říct, že se zachráníme, ale je to s velkým vykřičníkem. Příští rok by to bylo to samé, jestli se nepřivedou zkušení hráči, hrálo by se zase ve spodu tabulky. A to si nikdo nepřeje!

1.5.2015: TJ SOKOL TOVAČOV – TJ Sokol Pivín 4:0 (4:0)

Žluté karty: Ludva

V dohrávce jarního kola naši hráči prvního mužstva přivítali v pátek hráče z Pivína. Do utkání jsme vlétli a hned ve čtvrté minutě otevřel skóre Večerka, který utekl z levé strany a bombou z třiceti metrů k tyči otevřel skóre. Soupeř přitvrdil a spíše mluvil než hrál. Celý první poločas byly k vidění velmi tvrdé fauly od obou stran, naštěstí rozhodčí to měl pod kontrolou. Avšak byli jsme to opět my, kteří vstřelili branku zásluhou Zatloukala jemuž centroval z pravé strany Bukovec a Petr ve skluzu vstřelil gól. Měli jsme další šance, z další takové skóroval Nemrava, kdy využil své důraznosti ve vápně a obstřelil jak obránce, tak brankáře. Do konce poločasu jsme skórovali ještě jednou a to z penalty. Té předcházela krásná výměna Tvrdého s Nemravou a faul ve vápně na Nemravu byl potrestán. Penaltu proměnil Otáhal J. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, abychom ve vyhroceném zápase nedostali červenou kartu. Hráli jsme opatrně, ale i to přineslo ovoce, když jsme si vypracovali několik dobrých šancí, bohužel se nám ani jednu z nich nepodařilo proměnit.

Slovy trenéra: „Zápas jsme zvládli hlavně v prvním poločase, což je pro nás důležité. Bohužel pořád v některých fázích je to pořád dokola a kluci dělají pořád ty samé chyby. Mají to hold tak hluboko v krvi, že bude trvat dlouho než se to odnaučí. Například někteří neútočí a nenabízí se, kdy mají, většinou by měl jít míč dopředu než do zadu a hlavně většina z nich hraje strašně nervózně a z toho plynou naše chyby.

12.4.2015: TJ Sokol Ústí „B“ – TJ SOKOL TOVAČOV 3:4 (2:2)

Žluté karty: Večerka, Ludva

V prvním jarním kole zavítali muži na ranní utkání na hřiště do Ústí. V prvním poločase jsme začali velice dobře už v 5. minutě otevřel skóre Nemrava, když utekl po levé straně a obstřelil gólmana. Utkání od této chvíle bylo nahoru dolů až do konce utkání a mělo hektický konec. Soupeř pak měl několik rohů po sobě ze kterých byl velice nebezpečný. My jsme spoléhali na brejky ze kterých měl zase největší šanci Nemrava, ale ze strany zvolil střelu místo přihrávky na Smrčku a ta šla těsně vedle. Soupeř poté ve 20. minutě srovnal díky nedostoupení a skvělé střele pod břevno. Za necelých 10. minut skóroval zase Nemrava, po chybě soupeř, kdy se nedomluvil obránce s gólmanem. Bohužel soupeř nás ke konci poločasu zatlačil nastřelil tyč a ze třech rohů nám vstřelil gól po zmatku v našem vápně ve 45. minutě. Ve druhém poločase jsme na soupeře vlétli a odměnou nám byl vstřelený gól, který vsítil Tvrdý po střele za hranicí vápna k tyči. Soupeř nás pak trochu přehrával ale jen opticky na šance jsme vedli mi třikrát jsme šli dva na jednoho, Smrčka měl na hlavě tutový gól, Nemrava střílel po individuální akci těsně vedle tyče. To nás také hodně mrzelo nechali jsme úplně volného hráče na malém vápně a ten po centru z pravé strany hlavičkoval k levé tyči. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance střídala šanci, ale byli jsme to my, kdy po centru z levé strany hlavičkoval přesně k tyči Nemrava a završil tak svůj hattrick v zápase. Do konce chybělo pět minut, ale rozhodčí nastavoval podle jeho slov ještě z prvního poločasu. Závěr byl velice rozkouskovaný, pořád se faulovalo a fotbal to moc nepřipomínalo, ale vedení jsme udrželi.

Slovy trenéra: „Bylo to velice tvrdé a fyzicky náročné utkání, myslím že jsme viděli nadstandardní zápas I. B třídy. Bohužel mě mrzí naše vyložené šance, které zůstaly neproměněné a hrubé chyby v obraně. Vybraným hráčům to budu muset velice důkladně zdůraznit. Ale chtěli jsme tři body a ty máme a to je důležité.

15.11.2014: TJ Slavoj Kojetín/Koválovice B – TJ Sokol Tovačov 1:5 (1:1)

Góly:3x Tomáš Smrčka, Tomáš Mezulianík, Petr Rumplík

Sestava: v brance Ladislav Špalek

Obrana: Kosek (Zajíc 65), Mezulianík, Ludva, Večerka

Záloha: Tvrdý, Otáhal, Bukovec, Rumplík (Rous 75)

Útok: Nemrava, Smrčka

Náhradníci: Zajíc, Rous

Žluté karty: Smrčka, Zajíc, Nemrava

V posledním podzimním kole jsme zavítali na hřiště do Kovalovic, kde své domácí zápasy hraje Kojetín B. V prvním poločase jsme nastoupili ve velkém tempu a vypracovali jsme si v 5. min. šanci. Petr Tvrdý centroval z pravé strany a Tomáš Smrčka hlavičkoval do tyče. Soupeř zahrozil v 15. min. po našem špatném obsazení útočníků hráč Kojetína, jehož střelu náš gólman vytěsnil na břevno. Hra se odehrávala nahoru dolů a z mnoha šancí na obou stranách využil první Kojetín, kdy po standartní situaci našemu gólmanovi vypadl míč, a nikým neobsazený hráč neměl žádný problém míč uklidit do naší brány. Nás to, ale nepoložilo a pořád jsme hráli naši hru a odměnou nám bylo, když jsme ve 40. min. vyrovnali zásluhou Tomáše Mezulianíka. Tomáš nejvýše vyskočil na aut házený Večerkou a překonal tak poprvé domácího gólmana. Ve druhé půli zápasu jsme předváděli podobný styl hry jako na začátku prvního poločasu. Ve velkém tempu s rychlým přechodem do útoku a křižnými přihrávkami. Po jedné takové akci Jiří Otáhal našel Tomáše Smrčku, ten se dobrým zpracováním dostal před domácího obránce a překonal i gólmana 60. min. Úplně jak přes kopírák byla akce z 65. min. kdy Bukovec dával křižnou přihrávku na levou stranu Rumplíkovi, který se taktéž dostal před obránce a z levé strany obstřelil gólmana 1:3. To samé si chlapci zopakovali o dvě minuty později, ale Rumplík místo aby centroval nebo zakončil tak míč zasekl a o míč ho připravil domácí obránce. Pak nastal velký tlak domácí, kdy nás sevřeli před naši bránou a my jsme spoléhali jen na rychlé protiútoky. V této fázi hry nás podržel gólman Špalek, několikrát včasně vyběhl a zabránil tak možnému skórování soupeře. V 75. min. domácí přečíslili naši pravou stranu a centrovaný míč propadl úplně na volného útočníka Kojetína Špalek se, ale rychle přemístil a útočník jej trefil. V 80. min. jsme měli zase velice úspěšný brejk, když Bukovec podržel míč a vedením přes půl hřiště nahrál z pravé strany Smrčkovi, který z první uklízel z poza šestnáctky po zemi přímo k tyči 1:4. Další branku jsme si připsali v 88. min. když na dlouhý aut házený Rousem si nejvýše vyskočil Smrčka a jeho hlavička skončila za domácím gólmanem. Tomáš tak završil svůj další hattrick v zápase. V 90. min. ještě Smrčka nahrával před bránou Zajícovi, ale ten bohužel míč neusměrnil do brány a jen těsně minul levou tyč.

Slovy trenéra: „Utkání bylo velmi fyzicky náročné skoro celý zápas se hrálo nahoru dolů a jsem rád, že to kluci zvládli. V prvním poločase jsme si vytvořili dvě dobré šance a jednu jsme proměnili a to samé soupeř pro nás je důležité, že jsme do poločasu vyrovnali. Ve druhé půli jsme dali první gól a soupeř to pak otevřel. Měli jsme i štěstí při některých vyložených šancích soupeře, ale to už k fotbalu patří. Podzim máme za sebou a teď se musíme zaměřit na velmi důležitou zimní přípravu.“

9.11.2014: FC Viktorie Přerov B – TJ Sokol Tovačov 5:1 (2:0)

Branka: Jiří Nemrava

Sestava mužstva: v brance Ladislav Špalek

Obrana: Kosek (Zajíc 80), Mezulianík, Ludva, Večerka

Záloha: Tvrdý, Otáhal, Bukovec, Rumplík

Náhradníci: Zajíc, Kořínek, Uvíra

Žluté karty: Smrčka, Večerka

Před zápasem se naši kluci pozdravili se svými kamarády, se kterými hráli v mládežnických klubech za Viktorii Přerov. Před začátkem zápasu panovala přátelská atmosféra. Na hřišti se také objevila naše dřívější opora, která odehrála několik mistrovských utkání za tovačovské dorostence David Pavelka, který patří v dnešní době mezi hráče základní sestavy mužů Viktorie Přerov A. Společně s Davidem k zápasu nastoupilo dalších 5 hráčů z A mužstva 1. Viktorie Přerov. Nejvíce viditelný kromě, výborně hrajícího Davida na kraji obrany byl také gólman, který tým 1. FC Viktorie Přerov B podržel několikrát v první čtvrtině zápasu, kdy naši borci pochopili, že se dá hrát i proti týmu s hráči z čela divize. Začátkem zápasu jsme si první šanci v zápase vypracovali právě my, kdy Tomáš Smrčka, který po narážečce s Jirkou Nemravou nechal poprvé vyniknout výborně chytajícího gólmana Viktorky. Druhou šanci zápasu jsme si připsali také my, ale bohužel dobře pracující obrana tento útok odvrátila. Další šanci jsme si připsali při krásné střele Svati Bukovce, který z 25 metrů vystrašil gólmana, ale bohužel proti byla vrchní část branková konstrukce.

V 22 minutě zápasu se poprvé více do hry dostala Viktorka a po řadě nepřesností a přečíslení především ve středu hřiště si domácí připsali první zásah. Bohužel do 10 minut přišel zásah druhý. Obrovský tlak domácího týmu, který byl opravdu na koni naštěstí o pět minut později zabrzdil dočasně Laďa Špalek, který robinzonádou vyrazil střelecký pokus Pavelky na roh.

O poločase si kluci vzpomněli na nevydařený vstup do zápasu v minulém kole, kde také prohrávali o dvě branky. Bohužel srovnávat Viktorku (se 6 hráči z áčka) s nekompletní Otinovsí opravdu nejde a věděli jsme, že mise na zisk alespoň bodu zde bude opravdu hodně těžká. Začátkem druhého poločasu se hra odehrávala především ve středu hřiště a obrany obou dvou týmu čelili nezdařeným pokusům ofenzívy. V 55 minutě jsme dostali bohužel po obrovské chybě naší obrany třetí gól a zdálo se být vymalováno.

Naštěstí poslední naději vykřesal Jiří Nemrava, který po krásné spolupráci s Tomášem Smrčkou a Jiřím Otáhalem vsítil gól na 3:1. Dalších 10 minut hry jsme diktovali tempo hry my, ale bohužel následné šance skončili jednou na břevně a jednou na tyči. Poslední z této řady šancí měl Tomáš Smrčka, který prolítl vzduchem, ale bohužel v bráně Viktorky byl gólman, který standartně 1.B třídu nechytá a neuvěřitelným zákrokem zabránil tomuto téměř jistému gólu. Myslím si, že kdyby se nám tento gól podařilo vsítit, schylovalo by se k velkému obratu a minimálně bod by jsme si z Přerova odvezli. Bohužel ve fotbale platí pravidlo nedáš – dostaneš a soupeř dalšíma dvěma trefami zápas ukončil.

Konečné skóre 5:1 je opravdu nespravedlivé a myslím si, že hráči zde měli alespoň na bod i přes to, že spousta hráčů ze sestavy soupeře hraje o tři soutěže vyšší ligu. V tomto zápase jsme kromě obrovských šancí nastřelili dvakrát břevno a jednou tyč.

2.11.2014: TJ Sokol Otinoves – TJ Sokol Tovačov 4:6 (4:2)

Branky: 3x Tomáš Smrčka, Jiří Nemrava, Jiří Otáhal, Tomáš Mezulianík

Obrana: Kosek, Mezulianík, Ludva, Večerka (Rous 70)

Záloha: Tvrdý, Otáhal, Bukovec, Rumplík (Zajíc 80)

Žluté karty: Rumplík

Ve 13 kole jsme zavítali na hřiště do Otinovsi, které trénuje trenér Hrdlovič, s kterým jsme postupovali do I. A před několika-ti lety. Zápas měl hororový průběh se šťastným koncem pro nás. Již od 3. min jsme prohrávali jedna nula po naší chybě v obraně. V 5. min to bylo dva nula pro domácí tým po naší další hrubé chybě a podskočeným míčem. V 16. min jsme zahrávali standartní situaci z levé strany po faulu na Rumplíka a centrovaný míč skončil na hlavě Mezulianíka, který z velkého vápna hlavou snížil na 2:1. Hned za dvě minuty, ale odpověděli hosté, když po centru z levé strany se nedohodl náš gólman s obránci a míč bez toho aniž by jej někdo tečoval, skončil v naší brance. Ve 25. min jsme zahrávali pokutový kop nařízený po zákroku gólmana na Nemravu, který dostal krásný pas za obranu a obešel i gólmana, ale ten jej zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku. Penalty se ujmul Otáhal a bezpečně ji proměnil. Do poločasu jsme, ale ještě jednou inkasovali a zase z centrovaného míče, který propadl k volnému hráči. Do druhého poločasu jsme šli vyhecovaní něco s výsledkem udělat a po mírném tlaku domácích v úvodních minutách jsme udeřili brankou Smrčky v 54. min, který tváří v tvář gólmanovi nedal šanci. Po této brance jsme zcela ovládli utkání a na hřišti byla vidět jen jedna naše útočná akce za druhou. V 63. min Smrčka vstřílí gól, ale pro ofsajd neplatí (špatně posouzeno rozhodčím). V 67. min Nemrava dává branku z rohového kopu a je vyrovnáno. V 69. min po další krásné kombinaci ve středu hřiště se ocitl zase sám proti gólmanovi Smrčka a znovu jej překonal 4:5. V 74. min Tomáš Smrčka znovu vstřílí gól a završuje tak svůj čistý hettrick v zápase. Do konce zápasu jsme ještě šli sami na brankaře ve třech – nedali jsme branku. Sám stál před gólmanem Otáhal a za dvě minuty Bukovec – oba nedali. Hráči si vždy dávali přednost a tak utkání mohlo klidně skončit daleko větším rozdílem.

Slovy trenéra „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, kdy se potvrzuje to, co jsem klukům řekl v šatně, že mají strašné herní výkyvy. První poločas co centr do našeho vápna to gól. Trochu jsme to přeházeli, ale pořád to bylo špatné. O půlce jsme si to v šatně vyříkali a hned to bylo na hřišti znát všichni se vzpamatovali a odvedli super výkon, tak snad si to vezmou do dalšího zápasu. Nutno podotknout, že jsme jim musel vyčinit ještě mnohé neproměněné šance, kdy jsme šli tři na jednoho atd.“.

26.10.2014: TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol Kostelec na Hané 3:1 (3:1)

Branky: 2x Tomáš Smrčka, Jiří Nemrava

Obrana: Kosek (Kořínek), Smrčka, Ludva, Večerka

Útok: Nemrava, Martinka (Mraček)

Náhradníci: Kořínek, Mraček, Uvíra

Žluté karty: Bukovec, Nemrava

Domácí zápas 12 kola proti Kostelci se již od začátku nevyvíjel dobře, hráčů bylo jen 11 z důvodů několika zranění a nemoci. Až v polovině první půle dojeli dorostenci ze svého utkání a mohli tak posílit muže. Hned v úvodu prvního poločasu jsme si vytvořili několik dobrých kombinací. V 20. min jsme zahrávali volný přímý kop, kterého se ujal Bukovec střela se mu vůbec nepovedla, ale míč propadl za obranu, kde jej skluzem dopravil do brány Smrčka. Ve 30. Min. jsme zahráli nejpovedenější kombinaci zápasu, kdy Otáhal vybojoval skluzem míč uprostřed hřiště, narazil Nemravovi a ten po rychlém převzetí míče do prostoru nedal hostujícímu gólmanovi šanci a míč poslal k tyči. Dále jsme diktovali tempo hry a z levé strany po rychlé akci nahrával pod sebe Tvrdý, ale Otáhal na jeho přihrávku nedosáhl. Po další standartní situaci našel Kosek mezi dvěma hráči a gólmanek Smrčku, který se hlavou do odkryté brány nemýlil 38. min. Pak jsme trochu dali prostor hostujícím hráčům, kteří toho využili, po zaváhání Koska snížili na rozdíl dvou branek. Ve druhé půlce jsme hrozili hlavně z nebezpečných protiútoků, kdy za zmínku stojí především akce, kdy se Tvrdý uvolnil na straně a centroval na Martinku, ten ale odkrytou bránu vůbec netrefil. V 65. min zkoušel pozornost gólmana Smrčka, kdy z půlky málem jeho lub skončil v bráně. Hostující gólman míč vyškrábl konečky prstů na rohový kop.

Slovy trenéra „Utkání jsme zvládli. Hlavně v první půli, kdy jsme nastoupili ve velkém tempu a odměnou nám byly tři branky. Pak jsme museli odpadnou, což se projevilo obdrženou brankou. Ve druhém poločase jsme hráli kombinačně, což v minulých zápasech chybělo. Vytvořili jsme si i gólové příležitosti, škoda že jsme je neproměnili. Rezervy tam ještě jsou hlavně v taktice a zakončení na tom musíme pořád pracovat“.