Sezóna 2015/2016

 

22 kolo: FK Nemilany – TJ Sokol Tovačov 2:3 (1:2)

ZÁPIS

Dne 14.5. zavítali naši muži na hřiště do Nemilan. Hrálo se na velmi špatném terénu, hřiště bylo suché, i když v noci pršelo a tak týden se nesekalo. V prvním poločase jsme nezačali vůbec dobře, při rohovém kopu se domácí útočník srazil s naším obránce a rozhodčí nepochopitelně zapískal penaltu. Špalek si vybral levou stranu brány, ale domácí hráč míč poslal doprostřed branky a tak jsme prohrávali od páté minuty. Soupeř hrál výborně kombinačně a byl velice silný na míči, na to že jeho věkový průměr je 22 let. My jsme hrozili převážně z velmi nebezpečných brejků a zakončených situací s tím, že soupeř chodil vždy do plné obrany. Vyrovnali jsme z rohového kopu, kdy nejvýše vyskočil Jaromír Martinka, který se po dlouhém zranění vrátil do naší sestavy. Soupeř dál tlačil a nebezpečně zakončoval z poza velkého vápna měl tak 6 střel během 10 minut, všechny šly ale mimo branku. Nám vyšel v 26. minutě brejk, když po straně utekl Petr Rumplík a nacentroval do vápna na zadní tyč, kde stál Smrčka, který se hlavou nemýlil a otočil skóre zápasu. Do poločasu měl soupeř ještě několik možností vyrovnat, naše obrana, ale tlaku odolala. V druhém poločase by scénář opět stejný soupeř kombinoval a my jsme pečlivě bránili a spoléhaly na standartní situace a brejky. Bohužel nepovedl se nám jeden křižný míč a naopak soupeře jsme do brejku poslali my sami. V 55. minutě tedy bylo vyrovnáno, když z pravé strany soupeř centroval a naběhnuvší záložník se trefil hlavou na vzdálenější tyč. My jsme na to našli ale dokonalou odpověď. Hned v 57. minutě  přišel centr do soupeřova vápna, odhlavičkovaný míč si nejlépe našel Petr Zatloukal, který z poza vápna vypálil z voleje k pravé tyči. Gólman jeho pokus bravurně zneškodnil, bohužel pro něj míč vyrazil je před sebe, kde ve skrumáži se nejlépe zorientoval Jaromír Martinka, který vstřelil svůj druhý gól zápasu. Do konce zápasu jsme si výsledek už pohlídali, i když soupeř měl několik šancí zase, ale jen po vápno.

Slovy trenéra: „Bylo to velmi těžké utkání. Soupeř byl výborný v kombinaci, přečíslování a my jsme museli udržet celých 90. minut koncentraci. To samozřejmě v našich podmínkách jde velmi těžko, proto z toho pramenili chyby a šance. Naneštěstí soupeř rozhodně neměl svůj den a kdyby řešil své šance trochu více s klidem, tak nevyhrajeme, ale oni mají mladé mužstvo a to všechno přijde. My jsme si zase vyzkoušeli, jaké je to hrát z velice silným soupeřem a být trpěliví a čekat na svoji šanci. Co se nám také vyplatilo, z pěti střel na branku jsme 3 skórovali, což je dobré.

 

 

Tovačov

Nemilany

Střely na branku

5

9

Střely mimo branku

4

12

Rohy

5

6

Standardní situace

1

4

 

21 kolo: TJ Sokol Tovačov – FK Troubky 2:1 (0:1)

ZÁPIS

Dne 8.5. zavítali na naše hřiště hráči z nedalekých Troubek. Za velmi krásného počasí a při veliké divácké kulise, přes 400 diváků, se odehrálo velmi kvalitní derby od obou mužstev. V prvním poločase jsme si vytvořili první šanci my, když se po uvolnění ve vápně dostal do zakončení Petr Tvrdý, bohužel trefil jen tyčku soupeřovi branky. Soupeř měl mírnou převahu v kombinaci ve středu pole, ale jen po naše vápno. Těžko se dostával do zakončení. A když to nešlo ze hry tak soupeř skóroval z rohového kopu. V 28. minutě naši obránci nepokryli na zadní tyči úplně volného hostujícího útočníka a ten neměl problém uklidit míč do branky. Následně jsme se nepoložili, ale vlilo nám to novou krev do žil a hnali jsme se za vyrovnáním. Bohužel nedokázali jsme dát pořádnou finální přihrávku do vápna. Nepomohla ani nastřelená spojnice Bukovcem, kterou ještě dorážel Otáhal, který byl ale v ofsajdovém postavení. V druhém poločase jsme lépe zahušťovali střed hřiště a nedávali soupeřům moc prostoru na kombinace, také jsme přitvrdili v osobních soubojích, což soupeře místy rozhodilo. I když jsme některé věci zlepšili pořád ne a ne se dostat do pořádného zakončení, jak ze standartek, tak ze hry. A šance tu byly, Hodina měl dvě šance, ale pokaždé kdy měl už střílet tak měl ještě jeden dotek s míčem a to už u něj byl soupeř a jeho střely zblokoval. V 70. minutě měl na noze tutovku David Navrátil, který po centru Smrčky stál úplně osamocený před hostujícím brankářem, jeho střela ale minula levou tyč. Některé střely byly spíše na rozchytání než na vstřelení branky. Až v 85. minutě po centru z pravé strany hostující obránce neodkopl míč a Petr Tvrdý nekompromisní ranou doprostřed brány nedal gólmanovi šanci. Za tři minuty po dalším centru a velkém závaru ve vápně se nejlépe zorientoval Tomáš Mezulianík a ranou k pravé tyči vstřelil vedoucí branku utkání. Do konce zápasu si ještě soupeř vypracoval jednu příležitost, když se naši hráči zbytečně hnali dopředu a nechali obranu otevřenou. Soupeř si, ale míč hodně překopl a Špalek včasným vyběhnutím nedal soupeři čas na zakončení a ten míč poslal vysoko nad branku.

Slovy trenéra: „Bylo to derby se vším všudy, byly tam emoce, tvrdé souboje, vyhrocené situace, brankové příležitosti a v neposlední řadě šťastný konec pro nás po otočeném utkání. V prvním poločase jsme měli dvě vyložené situace, ale bohužel trefili jen tyč. Chybělo mi tam více klidu ve finální fázi, kdy jsme nedokázali ze dvou možností vybrat tu správnou. Naopak soupeř měl rozhodně kombinační převahu ve středu pole, ale jen po vápno. Bohužel jeden roh jedno nepokrytí soupeře a prohráváte. Do druhého poločasu jsme šli do zápasu s tím, že chceme zhustit střed hřiště, což se nám povedlo a soupeř už neměl takovou herní převahu ve středu. Pořád jsme se tlačili dopředu, ale něco tam chybělo, něco co by to zlomilo, něco nečekaného a také klid v zakončení. Bojovali jsme až do konce zápasu a to podle mě rozhodlo, vyhrálo mužstvo, které to chtělo více. Na to, že to bylo zase ke konci zápasu, se nikdo už ptát nebude.

 

 

Tovačov

Troubky

Střely na branku

9

5

Střely mimo branku

5

4

Rohy

6

5

Standardní situace

1

2

 

20 kolo: TJ Sokol Vrchoslavice 1946 – TJ Sokol Tovačov 1:3 (0:0)

ZÁPIS

Dne 1.5. zavítalo naše mužstvo na hřiště do Vrchoslavic. V prvním poločase to bylo od nás velké trápení, prakticky jsme nebyli schopni kombinovat, hru ničilo množství nepřesných přihrávek na velmi těžkém terénu. Soupeř byl velice důrazný v osobních soubojích, které prakticky všechny vyhrával, a tudíž jsme se jen těžko dostávali do kombinací. I když soupeř měl míč častěji na nohách, nevytvořil si žádnou vyloženou šanci. Ze standartky kopl míč vysoko nad branku a z jednoho úniku po našem rohu to soupeř špatně vyřešil přihrávkou na paty. My jsme měli pouze dvě dobré příležitosti (Smrčka a Zatloukal), kdy jsme se ale ve vápně ukličkovali místo toho abychom z prvé vystřelili. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že budeme chtít daleko více kombinovat než nakopávat míče směrem dopředu a také s tím, že více zahustíme střed pole našimi krajními záložníky. To se nám dařilo a naše hra se zlepšila, tvořili jsme si šance a byli konečně nebezpeční pro soupeřovu branku. Odměnou nám byla vstřelená branka v 58. minutě, když Zatloukal dostal zpětný míč na vápno a vystřelil po zemi k pravé tyči. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a soupeř si vytvořil v 68. minutě velice dobrou standartní situaci. Domácí útočník přestřelil zeď a Špalek neměl proti jeho střele šanci. Hned o minutu později se ale dostal za domácí obránce Tvrdý, ustál těžký souboj ve vápně a z úhlu nám vystřelil vedení k levé tyči. Pak jsme již kontrolovali hru a tvořili jsme si šance, bohužel žádnou jsme nevykombinovali do pořádného zakončení. Až v 80. minutě utekl Rumplík po pravé straně, vystřelil a domácí brankář vyrazil střelu před sebe, kde se nejlépe zorientoval Zatloukal, který nekompromisní ranou vstřelil branku. Pak šel ještě sám na brankaře střídající Rous, ale jak je jeho zvykem zase nedal.

Slovy trenéra: „V prvním poločase to byla od nás hrůza, nedali jsme si přihrávku, neběhali, nemluvili, ani jednou nevystřelili na branku, prostě všechno bylo špatně. Do druhé půle jsme nastoupili s lepším odhodláním a bylo to znát. Kombinace ve středu pole a na krajích nám vycházeli a dostávali jsme se konečně do zakončení. To vyústilo i v tížené branky, které někteří hráči pro svůj klid na hřišti potřebovali. Soupeři jsme povolili jen dva brejky a dvě standartky ze které vyrovnal, ale ten první poločas je varováním.“

 

 

Tovačov

Vrchoslavice

Střely na branku

4

5

Střely mimo branku

3

6

Rohy

4

4

Standardní situace

1

2

 

19 kolo: TJ Sokol Tovačov – 1.FC Viktorie Přerov B 2:1 (0:1)

ZÁPIS

Dne 24.4. nastoupilo naše družstvo proti béčku Přerova. Hned od začátku utkání se potvrdilo, že hostující tým je velmi kvalitní a hraje velmi dobře kombinačně. Soupeř si vypracoval hned z kraje několik dobrých příležitostí a hned v 6 minutě po špatné komunikaci naší obrany otevřel skóre hostující útočník. Na druhé straně se dobře prosadil 2x Zatloukal, ale bohužel si předkopl míč moc daleko a brankář dobrým vyběhnutím naše šance zmařil. Snažili jsme se o vstřelení branky, hned dvě příležitosti měl Smrčka, když nejprve z levé strany mu servíroval míč pře bránu Zatloukal, bohužel na paty a jako přes kopírák to proběhlo od Nemravy z druhé strany. Soupeř hrozil z nebezpečných brejků, když jednou v 25 minutě nastřelil tyč a v 36 minutě břevno naší brány. Do poločasu jsme zahodili dalších několik pološancí, místo střely jsme zvolili přihrávku nebo kličku, která nic neřešila a bylo po akci. Do druhého poločasu jsme nastoupili v agresivnějším tempu a hnali jsme se za vyrovnáním. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a my měli více ze hry, bohužel jsme nebyli schopni žádnou akci dotlačit do branky. Dobré příležitosti měli Zatloukal a Otáhal J. z velkého vápna minuli bránu. Smrčkovi neuznali rozhodčí branku za zpracování rukou. Tristní byl faul od hostujícího gólmana na Jirušeho, za který měla být nařízená penalta. Až v 58 minutě se trefil Otáhal, který si našel míč na malém vápně po přízemním centru od Zatloukala. To nám vlilo další sílu a hnali jsme se za vítězstvím, ale pokračovali jsme v neproměňování šancí. Soupeř toho několikrát využil a do naší rozházené obrany šel několikrát v početní výhodě, naneštěstí situace řešil zbrkle a šance nevyužil. Až v poslední minutě z posledního dlouhého autu se prosadil po prodloužení míče od Smčky Nemrava, který patičkou uklízel do brány. 

Slovy trenéra: „Utkání dopadlo pro nás se šťastným koncem. V prvním poločase jsme měli spoustu šancí, které jsme ale neřešili dobře. Kdyby to bylo po poločase 3:3 tak by se nikdo nemohl divit soupeř byl také nebezpečný v zakončení, nastřelil tyčku a břevno, my jsme nedotáhli ty slibné šance do finále. Jak pořád říkám lepší dva doteky a míč po zemi jak jeden dotek a míč nahoře. O poločase jsme si řekli, že půjdeme do soupeře více agresivně, což jsme splnili. Hráli jsme vyčerpávající běhavý fotbal, ale když chcete vyhrát tak z vás musí jít poslední kapka sil a odměnou nám bylo otočení skóre. Samozřejmě jsme měli také štěstí, když jsme hru otevřeli a soupeř šel dvakrát 4 na 2.

 

 

 

Tovačov

Přerov

Střely na branku

5

4

Střely mimo branku

9

6

Rohy

6

3

Standardní situace

2

1

 

18 kolo: TJ Sokol Horní Moštěnice – TJ Sokol Tovačov 1:4 (1:2)

ZÁPIS

Dne 16.4. nastoupilo naše družstvo mužů k dalšímu mistrovskému utkání a tentokrát na půdě Horní Moštěnice. Kluci byli nahlodaní z posledních úspěšných duelů a před začátkem zápasu panovala v kabině velmi dobrá nálada. Přijeli jsme k mužstvu, které je naším téměř pravidelným soupeřem a nikdy jsme to na půdě Moštěnky neměli lehké. Jistě si většina z Vás pamatuje vypjaté duely o postup do 1.A třídy a mnoho dalších těžkých zápasů s tímto týmem. Při absenci trenéra Šilhy tým vedl zástupce Jan Bouchal. Za doprovodu několika desítek fanoušků z Tovačova tak mohl duel začít. Prvních pár minut se odehrávalo v poklidném tempu a převahu neměl ani jeden z týmů. Velice nám však pomohla 10. minuta zápasu. Rozehrával se volný přímý kop z pravé strany od lajny. K míči se postavil Svaťa Bukovec a krásným centrem oslovil stopera domácího týmu a ten nechytatelně tečoval míč za záda svého golmana 1:0 pro Tovačov. Po vstřeleném gólu se tempo hry moc nezměnilo. Přišla 18. Minuta, kde si naše obrana vybrala slabší chvilku. Po autovém vhazování se z ničeho nic ocitnul před naším gólmanem kapitán domácích a s klidnou hlavou a střelou k tyči Laďu překonal – 1:1. Po vstřelené brance se náš tým vyhecoval a kluci si začali vytvářet velice zajímavé šance. Běžela 24. minuta zápasu a krásnou gólovou asistenci si připisuje náš gólman Laďa Špalek. Míč vykopl za půlku hřiště a T. Smrčka po samostatném úniku nechytatelně vstřelil gól na 2:1. První poločas jsme tedy úspěšně zvládli. Druhá polovina již byla v naší režii. Prvních 10. minut si domácí tým nevypracoval žádnou z velkých šancí a tak bylo na nás opět rozveselit naše fanoušky. V 55. minutě kapitán mužstva Tovačov T. Smrčka opět skóruje 3:1. Od této chvíle jsme měli obrovskou převahu na hřišti a po neproměněných šancích mohl být soupeř rád, že je to pouze zatím 3:1. V 65. minutě se dostali poprvé v druhé půlce do větší šance i fotbalisti domácího celku, avšak střelu z poza vápna náš gólman Laďa Špalek zneškodnil. V 79. minutě naší střeleckou smůlu prolomil opět T. Smrčka, když hostujícího gólmana poslal tzv. na parék a do prázdné branky přidal svůj třetí gól zápasu. HATTRICK byl za aplauzu našich fanoušku na světě a Tomáš měl již pro dnešek splněno a mohl jít s klidnou hlavou střídat. Po vystřídání i on sám věděl, že těch gólů dnes mohl přidat ještě více. Obrovská gratulace za to jak Tomášovi dnešní zápas vyšel. Ihned po dalším přerušení jsme trošku prostřídali sestavu a zahráli si i všichni kluci z lavičky. I náhradníci mohli přidat minimálně dva góly. V 85. minutě se ocitnul sám před gólmanem T. Rous, ale bohužel trefil domácího gólmana. O pár minut později měl opět velkou šanci stejný hráč, ale bohužel ve chvíli kdy už se rozhodoval střílet, jej zradila rovnováha. Téměř na konci se dostal do vápna po pěkné kombinaci náš střední záložník Petr Tvrdý, ale bohužel štěstí zase při nás nestálo a z ostrého úhlu dělovkou nastřelil pouze tyč. Zápas tak tedy skončil 4:1 pro náš tým. Škoda že kluci nepřidali další branky, obrovské gólové šance jsme na to měli a skóre mohlo vypadat ještě lépe než na posledním venkovním zápase v Čekyni. Každopádně tři body z Moštěnice vezeme domů a myslím si, že kluci jsou na správné cestě přidat další vítězství proti těžkému soupeři z Přerova, který nás na podzim porazil a naší skvostnou bilanci na jaře tak ještě vylepšit.

 

 

Tovačov

Moštěnice

Střely na branku

7

6

Střely mimo branku

8

3

Rohy

5

4

Standardní situace

2

2

 

17 kolo:TJ Sokol Tovačov – FC Kostelec na Hané 3:2 (2:2) 

ZÁPIS

       Dne 10. dubna naši hráči přivítali hráče z Kostelce na Hané. Na velmi promáčeném terénu jsme v úvodu prvního poločasu byli aktivnějším mužstvem. Hned v šesté minutě po našem rohovém kopu se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Smrčka a po jeho tečované střele skončil míč v síti. Dále jsme se tlačili do útoku, Bukovec po souhře s Hýzlem na levé straně trefil tyčku. Další střelu Bukovce za hranicí vápna vyrazil hostující gólman jen před sebe bohužel Smrčkovi ani dobíhajícímu Hýzlovi nevyšel krok. V 19. minutě soupeř z ojedinělého útoku vyrovnal, když se nedomluvili naši střední obránci a nechali volného hráče, který proti Špalkovi zakončil bezchybně k tyči. Naši byli po brance jako opaření a soupeř převzal iniciativu, bohužel skóre otočil, když Mezulianík místo odkopu za lajnu nebo roh volil přihrávku do vápna a soupeř šťastně tečoval míč do sítě. To nás trochu nakoplo a začali jsme zase hrát. Po několika standartních situacích, jsme nebyli schopni míč dotlačit do brány, až nakonec v 33. minutě z dlouhého autu skóroval opět Smrčka, který si počkal na správný moment i místo ve vápně a osamocen nedal gólmanovi šanci. Do poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou a většinou na mokrém terénu hru kazila nepřesnost v přihrávkách a kouskování hry. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním strnout utkání na svoji stranu. To se nám taky povedlo již v 47. minutě Zatloukal, vystřelil z dobrých 30 metrů na bránu a jeho lehce tečovaná střela zaplavala přímo do vynklu soupeřovy brány, hostující gólman se jen podíval a na střelu neměl nárok. Následných dvacet minut jsme měli jednoznačnou převahu, ale nepodařilo se nám přidat další branku, když Nemrava šel sám branku, Smrčka vstřelil spojnici, Zatloukal místo střely volil přihrávku, Otáhal střílel ze záklonu a mnoho dalších. Tím jsme soupeře dali na koně a začal mít převahu on, my jsme jen sporadicky útočili z brejků, ale žádný jsme nedotáhli do nějakého přijatelného konce. Hráči Kostelce měli hned čtyři nebezpečné standartky naneštěstí vždy přestřelili bránu a u jedné musel Špalek výborným zákrokem vyrazit na roh. V 90. Minutě ještě přišla sporná situace, když Mezulianík fauloval ve vápně hostujícího útočníka, sudí ale penaltu nenařídil.

Slovy trenéra: „Bylo to velmi vyhecované a z naší strany odbojované utkání se šťastným koncem pro nás. V prvním poločase jsme soupeře nechali dvakrát skórovat po našich laciných chybách v obraně. Ve druhém poločase jsme zase měli zápas rozhodnout, když jsme tam měli čtyři 100 % tutovky, pak by bylo po zápase a dohráli bychom to v klidu. A to ještě musíme poděkovat rozhodčímu, že neodpískal v 90 minutě penaltu pro hosty, která podle mě byla.

 

 

Tovačov

Kostelec

Střely na branku

6

5

Střely mimo branku

5

8

Rohy

6

9

Standardní situace

2

5

 

16 kolo: TJ Sokol Čekyně – TJ Sokol Tovačov 0:6 (0:3)

ZÁPIS

       Dne 2. dubna naši hráči zavítali v rámci prvního jarního kola na hřiště do Čekyně. Naše mužstvo začalo s tím, čím na podzim přestalo a to že žádný zápas neodehrálo ve stejné sestavě. Zase na tento zápas chybělo pět hráčů mužstva. Do zápasu jsme ale vstoupili aktivně a vytvořili si hned několik dobrých šancí, ujala se ale až ta z 15. minuty od Bukovce, který kopl krásně standartní situaci přímo za zeď obrany a domácí gólman neměl šanci. V 20. minutě se skóre zase měnilo, když se prosadil Zatloukal, jemuž za obranu přihrával Jiruše. Následně se po standartní situaci soupeře do protiútoku vydal Čepa sám, ale před brankářem zvolil přihrávku, kterou nikdo z našich spoluhráčů nedokázal dostat do sítě. Ve 40. minutě se ještě prosadil Smrčka, když si zpracoval míč na prsa a z jedné poslal míč z vápna k tyči. Ve druhém poločase na nás soupeř vletěl, aby s výsledkem něco udělal, ale šance jsme si tvořili my, z levé strany centroval Bukovec a Nemrava jen o píď netrefil bránu. V 60 minutě však Otáhal podruhé fauloval za žlutou a musel předčasně do sprch, to však nás ještě více nakoplo a od té doby jsme si tvořili šance jen my a soupeř byl bezradný. Bukovec zvyšoval z penalty po faulu na Nemravu, který se ocitl v úniku. Dále v 70. minutě Zatloukal, ke kterému se na vápně dostal odražený míč a neměl problémy zakončit k tyči tváří v tvář brankáři. Poslední trefu zápasu obstaral zase Bukovec, jenž sólem ve středu hřiště zakončil přesně přízemní střelou k tyči. A to ještě soupeř hrál od 85. minuty v desíti po faulu na Tvrdého, který se řítil sám na brankáře.

Slovy trenéra: „Nám se podařilo snad všechno, do čeho jsme kopli, skóre mohlo být klidně vyšší, ale snad si kluci nechaly góly i na další utkání. I když některým jsem to vyčetl, protože když se do té šance dostanu tak to musí být branka. Velká škoda je jen Otáhala, který po školácké chybě fauloval na soupeřově polovině zatáhnutím za dres, když ví, že za to je automaticky žlutá a on už jednu měl. Teď bude chybět další domácí zápas což je zase komplikace.

 

 

Tovačov

Čekyně

Střely na branku

8

3

Střely mimo branku

7

2

Rohy

5

4

Standardní situace

2

1

 

15.kolo: TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol v Ústí B 2:0 (1:0)

ZÁPIS

       Dne 15. listopadu v posledním podzimním kole naši muži přivítali na svém hřišti v deštivém počasí hráče z Ústí. V úvodu prvního poločasu jsme byli aktivnějším týmem a vypracovali jsme si několik dobrých standardních situací, ale bohužel se nám nepodařilo z nich vytěžit branku. Soupeř pak hru vyrovnal a hlavně z pravé strany vedl své nebezpečné protiútoky. Dostal se i k dobrým zakončením, ale branku prozatím netrefil. V 17. minutě se však z dobrých 30 metrů trefil Smrčka, když na jeho ránu brankář nechyl a ta zapadla k levé tyči. Soupeř se pak ujal hry a hlavě ve středu hřiště nás přehrával. Ale dobrou šanci si nevypracoval, za to my jsme měli hned několik dobrých šancí Bukovec centroval z levé a pak z pravé strany a vždy Smrčka hlavičkoval jen těsně vedle brány. Hýzl dvakrát utekl po levé straně a dobře centroval, bohužel my jsme byli ve vápně špatně a nic z toho nebylo. V 38. minutě šel sám na bránu z pravé strany Bukovec, bohužel přestřelil. V 44. minutě jsme měli štěstí, když Tvrdý vypustil hráče při standartce  ten nebezpečně hlavičkoval, naštěstí Špalek jeho střelu vytáhl. Druhý poločas byl vyrovnanější a spíše se bojovalo uprostřed nebo na krajích hřiště. Hrálo se především po šestnáctky. Soupeř neměl vyloženou šanci a jen z rohů nebo standartek ohrožoval naši bránu. V 74. minutě se trefil smrčka po tom co nebyl vůbec obsazen ve vápně nahrával mu Zatloukal. Pak měl stejný hráč po rohu také dobrou šanci, ale v padu přestřelil branku. Měli jsme několik dobrých brejků, ale vždy jsme se do toho zamotali a tak se skóre zápasu nezměnilo.  

 Slovy trenéra: „Zahráli jsme dobré utkání kdy jsme soupeři povolili jen dvě šance. Bohužel v útočné fázi jsme situace neřešili dobře, chtělo by to více klidu a rozvahy. Náš výběr místa ve vápně byl špatný a když jsme tu šanci měli tak jsme ji spálili. Na to že zase hodně hráčů chybělo a byli někteří nakřáplí a museli hrát dorosti tak jsem spokojen, body jsou doma a to je důležité.

 

 

Tovačov

Ústí

Střely na branku

4

3

Střely mimo branku

5

7

Rohy

4

5

Standardní situace

3

4

 

14.kolo: TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol v Pivíně 2:4 (1:3)

ZÁPIS

       Dne 8. listopadu naši muži přivítali na domácím hřišti hráče z Pivína. Měli jsme skvělý nástup, když jsme 15. minut soupeře k ničemu nepustili. Vytvořili jsme si hodně dlouhých autů a rohů, bohužel nic jsme nezužitkovali. Největší šanci měl asi Zatloukal, který se ocitl sám před brankářem, ale přestřelil. Pak se z ojedinělé šance soupeř ujal vedení a bylo po zápase naše hra se rozsypala a kluci si na hřišti dělali, co chtěli. Druhý gól přišel zanedlouho, když se naši hráči nedohodli ve vápně. Pak jsme ve 35. Minutě snížili díky Tvrdému z rohového kopu. Soupeř ale zase přidal další branku po krásné kombinaci a naše obrana zase nedostoupila hráče a nechala mu hodně prostoru. Úvod druhého poločasu byl katastrofální, hráči jako by byli ještě v šatně a soupeř toho využil a vstřelil další branku, zase po našem nedůrazu ve vápně. Soupeře jsme zatlačili až ke konci utkání, když z dorážky snižoval Smrčka, po střele Tvrdého. Pak jsme měli ještě standartku po které Střelec trefil tyč, ale nikdo z našich to nedokázal doklepnout do brány. Hra byla kouskovaná a než fotbal to připomínalo diskuzní klub od obou mužstev.

Slovy trenéra: „Potřebovali jsme spadnout na prdel, už si někteří hráči mysleli, že to půjde samo, tak to asi mělo dopadnout. Samozřejmě že jsem nespokojen s brankami, co jsme dostali, 2 branky jsme dostali po nedůslednosti obrany, kdy 4 naši hráči se na sebe dívají a dva hostující doráží- otřesné. Pořád si říkáme, jak by měla hra a systém vypadat, ale některým se to v té hlavě ani neohřeje. Kdyby kluci bojovali tak jak posledních 15. minut, tak neprohrajeme, když to jde ke konci zápasu tak to musí jít i v průběhu celého zápasu, ale to je na každém jednotlivci jak se vyhecuje.

 

Tovačov

Pivín

Střely na branku

5

5

Střely mimo branku

3

6

Rohy

6

3

Standardní situace

3

3

 

13.kolo: TJ Sokol Tovačov – TJ Haná Nezamyslice 2:0 (1:0)

ZÁPIS

       Dne 1. listopadu naši muži přivítali na svém hřišti hráče z Nezamyslic. V krásném podzimním počasí v úvodu utkání byli naši hráči nebezpečnějším mužstvem. Nejprve měl velice slibnou šanci Martinka v 20. minutě, ale branku z bezprostřední blízkosti netrefil. V 25. minutě měl tutovku na noze Tvrdý když stál uprostřed vápna osamocený, ale z voleje netrefil bránu. Náhle na to se uvolnil krásně hostující hráč a šel sám na našeho gólmana, skluzem šanci překazil Smrčka. Ve 30. minutě po rohu nebezpečně hlavičkoval Martinka, těsně na zadní tyč, tam ale nikdo nestál. V 33. po přihrávce do prostoru na pravé straně uvolnil Bukovec a přelomoval vyběhnuvšího gólmana. V druhém poločase jsme se nechali na 15. minut zatlačit soupeřem a nemohli jsme se z toho tlaku dostat. Nejlepší odpověď na to našel Kosek, jenž z pravé strany stříleným centrem skóroval, když jeho rána zapadla pod vinkl brány. Pak se spíše bojovalo ve středu hřiště a my jsme hráli organizovaně ze zadu a soupeře nepouštěly do vyložených šancí. Pohrozili jsme z několika dobrých brejkových akcí, kdy měli lépe zakončovat Kořínek, Bukovec a také Otáhal.

Slovy trenéra: „Bylo to velmi těžké utkání my pro řadu zranění jsme jako vždy nebyli kompletní, ale na to jsem si už asi zvykl. Soupeř hrál nakopávanou a my jsme se jim bohužel přizpůsobili. V prvním poločase jsme měli dvě velmi dobré možnosti na skórování, ale selhali jsme v koncovce, i když Svatě snad poprvé dal gól pravačkou. Druhý poločas už byl z naší strany nervózní což by se nemělo stávat a měli jsme to zlomit několika góly na naši stranu, šance na to byli. Ta finální koncovka nás pořád trápí šance jsou góly ale nepřichází, chtělo by to více klidu a rozvahy při zakončení.

 

 

Tovačov

Nezamyslice

Střely na branku

4

1

Střely mimo branku

8

4

Rohy

3

4

Standardní situace

3

1

 

12.kolo: TJ Sokol Dub nad Moravou – TJ Sokol Tovačov 2:2 (0:0)

ZÁPIS

       Dne 24. října naši muži zavítali na hřiště do Dubu nad Moravou k poslednímu derby v podzimní části soutěže. Zápas začal velmi opatrně s bojem o střed pole. Bohužel se pořád přerušovalo a rozhodčí tomu moc nepomáhal a pořád kouskoval hru, někdy až nesmyslnými výroky. Pak se ujal iniciativy Dub a měl několik po sobě dlouhých autů a rohu, tyto nebezpečné šance smě přežili. Osmělili jsme se a v 30 minutě utekl po levé straně Rumplík a centroval před bránu tam nestačil doběhnou Smrčka ani Martinka a na zadní tyči mohl skórovat Zatloukal, který ale musel podstoupit těžký souboj. V 35. minutě se ocitl sám před bránou Smrčka, ale zakončil zbrkle přímo do ruk gólmana. Ke konci poločasu po centru Jirušeho se dotkl evidentně rukou Smolka z Dubu a měla se kopat penalta, ale rozhodčí ji neodpískal a poprvé nás tak výrazně poškodil. Ze začátku druhého poločasu jsme byli nebezpečnějším mužstvem a v 51. minutě se trefil Střelec, když mu bylo nahráto z pravé strany a krásně vystřelil přízemní střelou k tyči. V 60. minutě po brejkové akci na jeden dotek skóroval Jiruše, když přeloboval domácího gólmana. Pak jsme se trochu zatáhli, ale soupeř se dostával jen před vápno jinak vůbec neměl šanci. V 75. minutě měl šanci Došlík, kdy byl už sám na vápně, ale skluzem zasáhl Mezulianík a nedošlo ani ke střele. Pak začal úřadovat rozhodčí a v 85. minutě po teatrálním pádu Smolky hodného Barandovu v našem vápně pískl penaltu. Soupeř cítil šanci a po naší hrubé chybě skóroval soupeř po nedostoupením našich dvou obránců ve vápně.

Slovy trenéra: „Tento zápas hrubě ovlivnil rozhodčí, tak jak Odstrčilík prohlašuje, že neplatí tak od těď si myslím už svoje. Ten kluk co to pískal vůbec nezná pojem derby, kdyby ho znal tak by nepískla každou pi… Na druhou stranu kdybychom dali ty dvě tutovky co jsme měli v prvním poločase tak by to snad vypadalo nějak jinak. Ke konci nás soupeř zatlačil, ale to se dalo čekat když vedete tak to chlapci cítí jak naši, že není potřeba se hnát dopředu. A také soupeř že zaje je potřeba zatlačit na pilu, ale pořád v 85 minutě sporná penalta neměla být!!!.

 

 

Tovačov

Dub

Střely na branku

3

3

Střely mimo branku

2

1

Rohy

4

6

Standardní situace

4

3

 

11.kolo: TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol Újezdec 5:1 (0:1)

ZÁPIS

       Dne 18. října naši muži přivítali na našem hřišti hráče z Újezdce. Hra začala velmi pozvolna a naše týmy se do dvacáté minuty pouze oťukávali. Ve 22. minutě po standardní situaci, kterou zahrával Střelec, výborně hlavičkoval Jiruše, ale ještě lépe zasáhl hostující gólman, bohužel na dorážku jsme nezareagovali. V 35. minutě Bukovec navezl míč a z levé strany zpoza obránce dobře vystřelil, brankář jeho střelu kryl. Ve 42. minutě Kosek podběhl v našem vápně míč a osamocený protihráč překonává našeho brankáře. Do druhého poločasu vstoupil lépe protihráč, když z kraje si vytvořil z tlaku dvě dobré šance. V 47. minutě jsme byli, ale my šťastnější po standarde Střelce si hosté dávají vlastní branku. V 57. minutě střílí vedoucí branku Otáhal po rohu Bukovce se prosadil hlavou. V 60. minutě hosté trefují tyč po nedůrazu pravé strany obrany a po dorážce do odkryté brány se jim naštěstí nepodaří skórovat. V 67. minutě se trefuje opět Otáhal po rohu a závaru v pokutovém území střílí k levé tyči. Pak se hra přelévá z jedné strany na druhou a my máme pokaždé nějakou šanci. Nejprve Kořínek jde sám na brankáře, ale trefuje jej a z vyražené střely skóruje Rumplík. V 88. minutě Zatloukal doběhl hostujícího brankáře a ten chybuje. Petr dává do prázdné branky gól.

 Slovy trenéra: „V tomto utkání jsme nehráli moc dobře. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, i když jsme měli docela smůlu neproměnili jsme některé šance a inkasovali jsme gól po naší hrubce. Ve druhém poločase jsme byli zase šťastnějším týmem my. Nejprve si soupeř vstřelil vlastní branku a nastřelil dvakrát naši brankovou konstrukci. Naopak my do čeho jsme kopli to tam spadlo. Některé chyby byly fakt hrozné a hráli jsme naivně to musíme zlepšit a trochu u té hry přemýšlet.

 

 

Tovačov

Újezdec

Střely na branku

8

3

Střely mimo branku

3

6

Rohy

6

9

Standardní situace

2

1

 

10.kolo: TJ Slavoj Kojetín-Kovalovice "B" – TJ Sokol Tovačov 3:1 (2:0)

ZÁPIS

       Dne 10. října naši muži zavítali na hřiště Kojetína B, které minulou sezónu odmítlo postoupit do I. A. První poločas byl velice vyrovnaný a k šancím se obě mužstva dostávala velmi těžko. Nejvíce jsme byli ke vstřelení gólu v 30. minutě když se do šance dostal Martinka. Ve 45. minutě bohužel fauloval Mezulianík ve vápně domácího útočníka a z velmi přísně nařízené penalty skóroval soupeř. Ve druhém poločasu jsme začali velmi aktivně a vypracovali si hned několik šancí. Bohužel po hloupé chybě a druhé žluté se nechal zbytečně vyloučit Smrčka. Pak jako by jsme ožili a najednou nás bylo plné hřiště v 60. minutě vyrovnal Rumplík a ten samý hráč měl hned další dvě příležitosti, ale naložil s nimi prachbídně. V 65. minutě šel sám na bránu Otáhal. V 70. minutě stál sám před bránou Martinka nedal. A pak přišel trest, když Mezulianík v tísni odkopával míč a trefil soupeře, od kterého se míč odrazil do naší brány. Pak jsme se nevzdali a pořád útočili bohužel jsme nebyli schopni vyrovnat, naopak soupeř s nenápadné situace zvýšil a bylo po zápase.

 Slovy trenéra: „Zápas byl hrubě ovlivněn hlavním arbitrem, i když byl přítomen delegát, rozhodčí utkání nezvládl. Pískal snad všechno, asi si myslí, že fotbal je bezkontaktní sport, prostě neuvěřitelné. Ale více mě štve opět naše neproměněné šance jestli nedáme branku za stavu 1:1, když jdem sami na bránu nemůžeme pomýšlet na vítězství.

 

 

Tovačov

Kojetín

Střely na branku

7

4

Střely mimo branku

5

3

Rohy

5

6

Standardní situace

4

2

 

9.kolo: TJ Sokol Tovačov – FK Nemilany 3:1 (2:0)

ZÁPIS

       Dne 4. října naši muži přivítali hráče z Nemilan z městské části Olomouce. Od začátku bylo vidět, že jde o velmi kvalitního soupeře, soupeř hrál dobře kombinačně. Trvalo nám chvíli, než jsme se dostali do hry. První šanci měl soupeř a to hned v první minutě, když se dostali po nedůrazu naší obrany ke střele z velkého vápna, naštěstí střela minula branku. Soupeř nás tlačil a k první šanci se dostal Bukovec v 8. minutě po krásné kombinaci na jeden dotek ve středu hřiště. Šel sám na gólmana bohužel přestřelil branku. Soupeř dál držel míč a byl to boj hlavně o střed pole. V 25. Minutě jsme kopali rohový kop a nejvýše vyskočil Smrčka, který otevřel skóre zápasu. Soupeře to nezlomili a i nadále měl několik standartních situací, my jsme hráli převážně na rychlý přechod do útoku, který se nám dařil a šanci měl postupně znovu Bukovec, Martinka a Zatloukal, kteří bohužel špatně zakončili. V 35. minutě jsme kopali volný přímý kop z poza velkého vápna, který si postavil Bukovec a nekompromisně zakončil pod břevno. Soupeř měl pak ještě jednu možnost na snížení stavu v 45. Minutě, když náš gólman špatně rozehrál a situaci zachraňoval Rous. Standartku kopl velmi dobře, Špalek vyrazil míč před sebe a ze závaru před naší brankou musel míč do autu odklidit Smrčka. Ve druhém poločasu nás soupeř zatlačil na 15. minut před naše vápno. A vytěžil z toho gól v 52 minutě, když jsme na pravé straně špatně dostoupili hráče a volný hráč střílel k levé tyči. Z toho jsme se oklepali a konečně se probudili a začali hrát, odměnou nám byl gól po standartní situaci, když se po dorážce nejlépe zorientoval Smrčka. Soupeř otevřel obranu a každý náš protiútok volal po vstřelení gólu. V 67 minutě šel tvrdý z levé strany sám na gólmana trefil tyč a z dorážky do prázdné brány netrefil Bukovec. Otáhal měl během deseti minut dvě velmi dobré šance, stál i sám před brankářem, ale trefil to přímo do něj. Soupeř už si vyloženou šanci nevytvořil.

 Slovy trenéra: „Bylo to velmi těžké utkání, i když výsledkově to tak nevypadá. Soupeř nás přehrával v určitých fázích hry a troufám si říci, že měl i více ze hry. Nám vyšla dobře přechodová fáze do útoku a vždy jsme byli schopni zakončit situaci. To nám dávalo výhodu, že soupeř hrál pořád do plných. Bohužel bych chtěl více, aby hráči podrželi míč na svých kopačkách, což se nám nedařilo. Zápas jsme, ale zvládli a to je dobře škoda, že v úvodu druhého poločasu jsme 15. Minut spali a mysleli si, že to nějak dokopem.

 

 

Tovačov

Nemilany

Střely na branku

7

5

Střely mimo branku

5

5

Rohy

5

7

Standardní situace

3

5

 

8.kolo: FK Troubky – TJ Sokol TOVAČOV 1:1 (0:1)

ZÁPIS

       Dne 27. září naše mužstvo zavítalo na hřiště do sousedních Troubek na podzimní derby. Hráči Tovačova začali velmi trpělivě a čekali na soupeřovu chybu, osmělili jsme v 10. minutě když Zatloukal navezl míč a centroval před bránu, bohužel šance vyšla na prázdnou. Soupeř hrozil s velmi nebezpečných rohů, kdy nás podržel Špalek. Ve 25. minutě se výborně uvolnil Zatloukal a nacentroval před bránu, kde zakončoval do sítě Martinka. Následně soupeř z dobré pozice střílel a jen o fous tečovaná střela minula naši bránu. Ve 34. minutě se dostal po přihrávce ze středu hřiště za obranu Zatloukal, bohužel nastřelil jen tyč soupeřovy brány. Do konce poločasu se bojovalo hlavně ve středu hřiště a už žádné šance nenastaly. Ve druhém poločasu nás soupeř zatlačil a naše mužstvo se spíše spoléhalo na brejky. Bohužel do druhé poločasu nemohl nastoupit Bukovec. Soupeř se před bránu dostával ze hry velmi sporadicky a jeho akce končili na kopačkách našich obránců. Jediná možnost tedy byla přes dlouhé nákopy a standartní situace. Toho také využili, když po jedné standartní situaci vyrovnali. Míč zaletěl pod levý roh naší brány, míč letě dlouho a náš gólman se bohužel přesouval na jinou stranu. Nechtěli jsme se smířit s remízou a opět po dobrých kombinací a hlavně dlouhých autech jsme měli několik závarů před domácí brankou. Bohužel míč jsme nedotlačili do brány.

Slovy trenéra: „Od některých hráčů to bylo v prvním poločase velice nervózní utkání. Hráli jsme sice dobře kombinačně, ale jen po šetnáctku soupeře. Vyjímkou byl Petr Zatloukal, který využil své rychlosti a párkrát se za obranu soupeře dostal. Do více vyložených zakončení jsme se nedostali, pouze po standartních situacích a dlouhých autech. Šance byly na obou stranách vyrovnané a proto je remíza spravedlivá, i když mě štve gól, co jsme dostali, protože to se podle mě dalo chytit.

 

 

Tovačov

Troubky

Střely na branku

4

4

Střely mimo branku

5

7

Rohy

3

6

Standardní situace

1

4

 

7.kolo: TJ Sokol TOVAČOV – TJ Sokol Vrchoslavice 2:0 (1:0)

ZÁPIS

       Dne 20. září přivítali na naše hřiště hráči z Vrchoslavic. Utkání začalo velice opatrně a soupeř držel dobře míč na svých kopačkách. Nutno ale podotknout, že si nahrával jen vzadu na vlastní polovině. Do první příležitosti se dostal soupeř a to ve 12 minutě utkání, kdy z malého vápna přestřelil naši branku. Pak jsme se otrkali také my a měli několik dobrých příležitostí, akorát nás zklamala koncovka. V 16 minutě jsme již byli šťastnější, když po dorážce se trefil Tvrdý. Pak se hra opět vyrovnala a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 28 minutě měl velmi dobrou pozici Bukovec, když se uvolnil a z poza 20 metrů vystřelil prudkou střelu. Hostující gólman jen tak tak ji vyrazil na roh. Ve 45 minutě po dlouhém autovém vhazování stal opět Bukovec sám před brankou, ale zakončil vysoko nad bránu. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté a pět minut nás svírali, pak jsme se osmělili a měli několik rohů a dlouhých autů po sobě, bohužel nic jsme nedotlačili do brány. Hra se opět vyrovnala s tím, že my jsme měli šance a soupeř hrál jen po šestnáctku. V 60 minutě se dobře uvolnil na straně Zatloukal a šel sám na gólmana, bohužel jeho zakončení nebylo dobré. V 65 minutě po dlouhém autu skóroval Mezulianík, když vyskočil nejvýše z hráčů a vyběhnuvší brankář na míč nedosáhl. Soupeř to otevřel a my jsme měli jednu šanci za druhou, ale nikdo nebyl schopný dát góla, postupně měl šanci Otáhal, Střelec, Martinka a Zatloukal.

Slovy trenéra: „Utkání jsme zvládni dobře, chtěl bych říct, že jsme bránili velmi zodpovědně a soupeře do ničeho nepustili, ale to nemůžu, byly tam nějaké chyby a ty naštěstí soupeř nevyužil. V koncovce to také nebylo ideální, prostě když mám tutovou šanci, tak ji musím dát, celý manšaft na tu šanci pracuje a pak někteří s tím naloží ledabyle, to se mi nelíbí a je to prokletí tohoto týmu, nedávat šance. Ale vyhráli jsme a to se počítá, za dva týdny nikdo nebude mluvit o šancích, ale o tom kdo vyhrál.

 

 

Tovačov

Vrchoslavice

Střely na branku

8

7

Střely mimo branku

6

2

Rohy

5

2

Standardní situace

1

6

 

6.kolo: 1.FC Viktorie Přerov – TJ Sokol Tovačov 2:1 (2:0)

ZÁPIS

       Dne 13. září zavítali naši muži na hřiště velmi silného Přerova. Od prvních minut domácí ukazovali, že chtějí hrát po zemi a kombinovat. Odměnou jim bylo několik dobrých příležitostí ze začátku utkání, ale ke střele to nevedlo. Až v 10 minutě po střele z pravé strany náš gólman jen vyrazil lehkou střelu před sebe a domácí útočník neměl problém míč doklepnout do brány. Po té jsme se i my dostali do šancí, nejprve Jiruše měl dobrou příležitost a pak následně Otáhal L., ale ani jeden z nich situaci nevyhodnotil dobře. V 15 minutě chyboval Kosek a po jeho ztrátě šel sám na gólmana protihráč, který se nemýlil. Pak jsme si vytvořili největší šanci poločasu, když po dlouhém autu se dostal míč k Zatloukalovi, ale ten osamocený napálil míč přímo do náruče brankáře. Ve druhém poločase jsme hráli ještě lépe a soupeř si vypracoval šance až na závěr utkání, když jsme to otevřeli. Hned v prvních pěti minutách jsme měli dobré šance, ale bohužel také smůlu v zakončení. V 55 minutě se již trefil Otáhal J. po krásné kombinaci. Za 5 minut mohlo být srovnáno, ale Rous místo střely přihrával do ofsajdu Tvrdému. Pak měl dvě krásné příležitosti Jiruše, bohužel nedal. Další vyloženou šanci měl v 75 minutě Otáhal J., který trefil tyčku, a pak z dorážky jsme míč nedokázali dopravit do sítě. Postupně měli šance Střelec a Tvrdý, ale ze skrumáže nedokázali míč dostat do sítě. A tak zápas smolně pro nás skončil prohrou o jednu branku.

Slovy trenéra: „Bylo to velice smolné utkání, soupeř si vytvořil šance až ke konci zápasu když jsme to otevřel, jinak neměl absolutně nic. V prvním poločase jsme jim obě branky darovali, nejprve gólman neudržel míč a pak náš obránce zazmatkoval. Mohli jsme ale vyrovnat, bohužel jsme zakončili ledabyle. Druhý poločas byl v naší režii a škoda, že jsme nevyrovnali, měli jsme dost příležitostí. Bohužel chybí nám opravdu jeden až dva zkušení hráči, kteří by to dokázali strhnout na naši stranu.

 

 

Tovačov

Přerov

Střely na branku

5

3

Střely mimo branku

5

6

Rohy

4

6

Standardní situace

3

1

 

5.kolo: TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol Horní Moštěnice 2:1 (1:0)

ZÁPIS

       Dne 6. září na našem hřišti přivítalo družstvo mužů hráče z Horní Moštěnice. Od prvních minut jsme si vytvořili velmi dobrou převahu. Bohužel do 18 minuty jsme se ale nedostali do pořádného zakončení. Až v 18 minutě Bukovec po odraženém míči pálil těsně nad z hranice vápna. Ve 22 minutě Střelec po pěkné kombinaci ze strany hřiště dostává míč na vápno a z první střílí těsně nad. Ve 28 minutě Bukovec po uvolnění ve středu hřiště trefuje břevno soupeřovy branky. Ve 34 minutě se uvolnil Střelec, který vystřelil a hostují brankář je střelu jen vyrazil před sebe, kde se v závaru nejlépe zorientoval Martinka a vsítil první branku utkání. Do konce poločasu jsme měli ještě několik příležitostí jak Jiruše tak Zatloukal, ale mířili vedle brány. Ze začátku druhého poločasu jsme pokračovali v nastoleném tempu a zabydleli jsme se u soupeřovy brány, ale z toho tlaku jsme nevyplodili žádnou branku. V 53 minutě k tomu byl nejblíže Jiruše, který po krásné kombinaci z pravé strany trefil spojnici brány, bohužel na odražený míč tam nikdo nebyl. Až v 67 minutě se nám podaří vstřelit další branku díky důrazu Tvrdého a střele Jirušeho, který se trefuje do odkryté brány k pravé tyči. V 71 minutě měl soupeř ojedinělý závar před naší bránou a po 5 odražených míčích a lehké střele soupeře si srazil míč do vlastní brány Kosek. To vlilo krev do žil hostům a zatlačili nás, ale hned vzápětí v 73 minutě šel sám na brankaře Zatloukal, ale nedal. Do konce utkání jsme bránili hubený výsledek, i když hostující gólman byl u naší brány, tak jsme potřetí neskórovali.

Slovy trenéra: „V prvním poločase jsme měli daleko více ze hry než soupeř, hráli jsme kombinačně a vytvářeli si šance. Bohužel z velkého množství šancí jsme dokázali vstřelit pouze jednu branku, což je málo. Ve druhém poločase jsme z kraje navázali na poločas první,a el zase je to o proměňování šancí, kdybychom přidali ještě dva góly tak jsme se ke konci nemuseli třepat o výsledek a v klidu to dohráli. V zadních řadách nám pořád chybí o něco větší jistota hrát jedna na jedna by se nám v příštích zápasech nemuselo vyplácet.

 

 

Tovačov

Moštěnice

Střely na branku

5

2

Střely mimo branku

7

2

Rohy

2

1

Standardní situace

6

6

 

4.kolo: TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Tovačov 2:0 (1:0)

ZÁPIS

       Dne 30. srpna zavítali naši muži na hřiště do Kostelce. U tohoto soupeře jsme ještě bohužel nikdy nevyhráli. V prvním poločase na nás soupeř vletěl a naše obrana nevěděla kde ji hlava stojí. Jeden centr za druhým šel do našeho vápna, ale soupeř se nemohl prosadit. Až z nenápadné akce po naší pravé straně a centru, jsme nebyli schopni míč odkopnout a ten se došoural až do naší brány v 5 minutě. Pak byl soupeř pořád aktivní a pořád hrozil my jsme měli jen nenápadné akce po standardních situacích. Jen díky našemu gólmanovi to nebylo po poločase pět nula. Druhý poločas jsme se tak o 10 % zlepšili, ale soupeř měl svoji kvalitu a do ničeho vážnějšího nás nepustil. Jen díky soupeřově nemohoucnosti vstřelit branku jsme drželi nadějný výsledek na vyrovnání. Ale bohužel jsme nebyli schopni dostat do zakončení a tak soupeř po pěti vyložených tutovkách ve druhém poločase rozhodl až v 85 minutě, když po přihrávce ze strany domácí útočník doklepával do prázdné.

Slovy trenéra: „Soupeř vyhrál zaslouženě, byl u všeho dřív, měl míč na kopačkácha a měl několikanásobně více šancí než my. Kluci se první poločas spíše pořád hádali s rozhodčím a bečeli jak malí kluci místo toho aby hráli fotbal, ale to je pořád dokola, nedělají to co mají. To je to že na trénink chodí čtyři stejní a nikdo jiný. Náš klub nemá kde brát hráče, protože jinak už bychom to tu dávno obměnili a filozofie, že za Tovačov by měli hrát tovačováci je podle mě už přežitek.

 

 

Tovačov

Kostelec

Střely na branku

1

10

Střely mimo branku

3

5

Rohy

1

16

Standardní situace

2

4

 

3.kolo: TJ Sokol TOVAČOV – TJ Sokol Čekyně 1:3 (1:2)

ZÁPIS

       Dne 23. srpna na naše hřiště zavítali hráči z Čekyně. Čekyně tento ročník vytvořila i B mužstvo a skoro všechny hráče má z Viktorie Přerov. Naši hráči začali velmi slibně hned v první minutě se z rohu trefil Smrčka, když si naběhl na centr od Střelce na zadní týč a hlavou překonal hostujícího brankáře. V 10. minutě měl dobrou příležitost Jiruše, bohužel trefil pouze hostujícího gólmana. V 15. minutě soupeř vyrovnal po rohovém kopu, kdy soupeř hlavičkoval úplně osamocen. Pak jsme měli další příležitosti ze standardních situací, ale bohužel špatně jsme zakončovali. V 25. minutě promáchl Mezulianík a soupeř šel sám na branku a s jistotou proměnil. Ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili na 20. minut k jeho vlastní bráně, ale bohužel jsme netrefili branku z několika dobrých příležitostí. A tak přišel trest v 85. minutě hrači Čekyně vykombinovali naši obranu a zápas rozhodli.

Slovy trenéra: „Absolutně nejsem spokojen, lajdacké chyby v obraně a to nemyslím Tomáše Mezulianíka to se hold stane, ale ty ostatní. Špatné přistupování k hráčům, to si budeme s klukama muset vyjasnit. Na druhou stranu, máme tlak skoro celý druhý poločas a nejsme schopni dát gól, chyběl nám hráč, který by to tam silou dotlačil. Nás to utkání bolelo daleko více než soupeře a to je na to, že jsme hráli doma špatně.

 

 

Tovačov

Čekyně

Střely na branku

6

4

Střely mimo branku

8

7

Rohy

8

4

Standardní situace

3

4

 

2.kolo: TJ Sokol Ústí B – TJ Sokol Tovačov 1:2 (1:2)

ZÁPIS

       Dne 16. srpna zavítali muži na ranní zápas na hřiště do Ústí. V prvním poločase jsme měli ze začátku velmi dobrou herní převahu. Hned v úvodních minutách jsme si vytvořili několik dobrých střeleckých příležitostí, ale ujala se jen jedna akce a to z 10 minuty, když šel sám na branku Jiruše a zakončil přesně k pravé tyči domácího gólmana. Domácí se dostávali k šancím jen sporadicky a naráželi na naši dobře organizovanou obranu obranu. Ve 25 minutě se nádherně trefil Smrčka po narážečce od Juříka, vypálil z 25 metrů šajtlí přímo do šibenice. Následně jsme měli několik tutovek, ale bohužel jsme je nevyužili. Naše obrana se zadrhla jen párkrát a jen jednou z toho byla branka a to ještě vlastní ve 45 minutě, když jsme po sérii nepřesností nebyli schopni odpálit míč do zámezí. Soupeř vstřelil z poza vápna a od Smrčky a pak od Ludvy se míč odrazil do naší brány. Druhý poločas byl z naší strany nervózní, defakto jsme se jen bránili. Soupeř se dostával jen před naše vápno a pak už nic. Za celý druhý poločas trefil bránu jen dvakrát. My jsme měli jen několik málo náznaků šancí a to až v závěru zápasu, když soupeř hrál vabank.

Slovy trenéra: „První poločas byl od nás velmi dobrý měli jsme spoustu šancí hráli organizovaně a štve mě jen to že jsme dostali v závěru branku. To se musí vyřešit lépe, radši míč odpálím na návsi než aby z toho byla šance soupeře. Druhý poločas byl špatný. Bylo to dáno i tím, že někteří hráči nemohli a hrálo hned několik dorostů, na to se ale nemůžeme vymlouvat od toho jsou tréninky, to by ale ti kterých se to týkalo měli na ně chodit. Spíš než fotbalovostí jsme to urvali na sílu a na to se za pár dní nikdo ptát už nebude jak jsme hráli, ale kolik to skončilo.

 

 

Tovačov

Ústí B

Střely na branku

4

3

Střely mimo branku

5

8

Rohy

3

5

Standardní situace

4

6

 

1.kolo: TJ Sokol Pivín – TJ Sokol Tovačov 1:3 (1:1)

ZÁPIS

       Dne 9. srpna zavítali muži na hřiště do Pivína. V tomto velmi horkém dni a v bouřlivé atmosféře jsme nezačali dobře, nechali jsme se prvních deset minut zatlačit na naši polovinu a jen sporadicky jsme se dostávali do útoku. Pak se hra vyrovnala a podařilo se nám dostat i do zakončení. Bohužel v 30 minutě jsme dostali gól po nedůslednosti na pravé straně, když protihráč odcentroval a naše obrana už hlavičkujícího útočníka nestihla dostoupit. Hned za 5 minut pravá strana svoji chybu napravila, když Rumplík se dokázal uvolnit a zpětnou přihrávkou našel ve vápně volného Zatloukala. Ten střílí branku do soupeřovy sítě k pravé tyči. Soupeř měl pak dvě standartní situace ze vzdálenosti 20 metrů, náš brankář si však s oběma poradil. Poločas tedy skončil nerozhodně a to zaslouženě. Ve druhém poločasu se domácí hnali za vítězstvím a měli několik nebezpečných akcí, ale vše jsme přečkali a v 60 minutě využili standartní situaci, kdy ve zmatku v obraně se nejlépe zorientoval Smrčka a poslal míč k pravé tyči. Pak až bylo utkání ještě více vyhecované a hra se pořád přerušovala. To byla spíše výho pro nás než pro soupeře. V 90 minutě ještě utekl Zatloukal a ve vápně si vynutil faul. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Střelec.

Slovy trenéra: „Bylo to velmi těžké utkání, máme mnoho zraněných hráčů + někteří jsou na dovolené. Se štěstím jsme to v tom horku zvládli, i když tam byly drobné nedůslednosti v obraně, které by se neměli stávat.

 

 

Tovačov

Pivín

Střely na branku

4

6

Střely mimo branku

3

5

Rohy

3

4

Standardní situace

1

3