12 Hoštice Heroltice 18 2 4 12 31:70 8
13 Haná Nezamyslice 17 2 0 15 15:79 4
Opis textu z Osvobozeného našince ze dne 13.6.1946

SK HANÁ TOVAČOV - Hanácká Slavia Kroměříž II 4:3 (3:1)
Záložní mužstvo Hanácké Slavie, vedené ve středu útoku J.Silným, sehráno v pondělí přátelské utkání v Tovačově s SK HANÁ. Domácí hráli velmi dobře a měli značnou oporu v záložníku Vintrovi. Hosté nehráli tak špatně jak výsledek ukazuje, naopak předvedli otevřenou hru po celý zápas. Autorem branek kroměřížských byl Adámek se dvěma a Silný s jednou brankou.

Opis textu z Naše Haná ze dne 27.9.1946

XI.rozhodčích Přerov sehraje poslední zápas 28.září 1946 v Tovačově s jubilejní jedenáctkou SK Haná Tovačov u příležitosti tovačovských slavností. Zápas bude řídit mezinárodní rozhodčí G.Krist.

Opis z textu Stráže lidu ze dne 23.4.1947

HANÁ TOVAČOV - Křenovice 6:2 (1:0)
Domácí zvítězili zaslouženě i v tomto utkání. měli skoro celý zápas značnou převahu a o svém vítězství rozhodli mocným náporem po poločase, kdy během prvých 5 minut dali 4 branky. Střelci SIGMUND 2, SLAVÍK, VYBÍRAL, ZLÁMAL a jedna vlastní. Dobře řídil Pospíšil z Brodku.

Opis z textu Stráže lidu ze dne 24.4.1947
SK HANÁ TOVAČOV sehraje v neděli 27.4.1947 přátelský zápas s výborným SK Brodek u Přerova. K tomuto utkání nastoupí domácí v sestavě:
BĚLKA, ŽOCH, HANÁK, BAHOUNEK, UTĚKAL, PRÁŠIL, SLAVÍK, SIGMUND, BERÁK, VYBÍRAL, ZLÁMAL.
V předzápase utká se záloha se zálohou hostí v sestavě:
ČELECHOVSKÝ, JAVORKA, KOZÁK, PRÁŠIL Květ, BUJGL, GLUBIŠ, ZLÁMAL Rost, PALA, NOVOTNÝ Vl, NOVOTNÝ Ferd, ŠKRBOTAL, NAKLÁDAL Ant, ZAVADIL Karel.
Hlavní zápas o 17 hod, předzápas o 15 hod.

Opis z textu Stráže lidu ze dne 30.4.1947

HANÁ TOVAČOV - Brodek u Přerova 3:1 (0:1)
Po prohraném poločase zvítězili zaslouženě domácí, kteří svou převahu vyjádřili brankami teporve ve druhé půli, kdy hosté znatelně polevili. Za domácí scorovali SIGMUND 2 a VYBÍRAL. Výborně řídil p.Martínek z Přerova. V předzápase utkaly se zálohy obou klubů azáloha domácích zvítězila poměrem 4:3.

Opis z textu Stráže lidu ze dne 7.5.1947

DSK Kojetín - HANÁ TOVAČOV 0:3 (0:1)
Mistrovský zápas v Kojetíně vyhráli zaslouženě hosté, kteří byli po celý zápas v převaze, nedovedli tuto však pro střeleckou smůlu a sobeckost lépe vyjádřiti. V zápase dosáhl hattricku útočník hostí VYBÍRAL, který vsítil 3 branky. Před slušnou návštěvou, z nichž většina byla z Tovačova, řídil dobře Hradil.

Opis z textu Stráže lidu ze dne 9.5.1947

SK HANÁ TOVAČOV utká se v neděli 11.5.1947 na svém hřišti "Pod břízami" v dalším mistrovském zápase s výborným SK Miňůvky od 17 hod, rozhodčí Běhal Josef. K tomuto utkání nastoupí domácí v sestavě:
BĚLKA, ŽOCH, HANÁK, BERÁK, WINTER, UTĚKAL, PRÁŠIL, SLAVÍK, SIGMUND, VYBÍRAL, ZLÁMAL.
V předzápase o 15 hod. utká se záloha se zálohou SK Haná Prostějov v sestavě:
JAVORKA, KOZÁK, PŘIKRYL, ŠÍRA, GLUBIŠ, PALA, NOVOTNÝ Vl, NOVOTNÝ Ferd, ŠKRBOTAL, BAHOUNEK, ZAVADIL, náhradníci ZLÁMAL, BUJGL.

Opis z textu Stráže lidu ze dne 15.5.1947

HANÁ TOVAČOV - Miňůvky 6:2 (4:1)
V mistrovském zápase na domácí půdě zvítězila HANÁ brankami SIGMUNDA a UTĚKALA po 2, VYBÍRAL a SLAVÍK. V zápase měli domácí po celý zápas naprostou převahu, projevila se však sobeckost některých útočníků natolik, že za normálních okolností dvojcifešrný výsledek by nebyl překvapením. Útočníci domácích musí si již konečně jednou jednou uvědomiti, že úspěchůmohou dosáhnouti jen kolektivní hrou. Před slušnou návštěvou řídil dobře Behal z Holešova.
V předzápase zvítězila záloha domácích nad Zájed XI Hané Prostějov 7:1.

Opis z textu Stráže lidu ze dne 21.5.1947

SK Morkovice - HANÁ TOVAČOV 1:0 (1:0)
Mistrovské utkání dvou vedoucích souborů vyhráli zcela zaslouženě brankou krejčího v 19.minutě. Hosté měli možnost vyrovnat zase v 19.min II.půle z pokutového kopu, tento však domácí brankář Jablunka chytil a tím zachránil domácím oba body. U hostí se líbil jejich nejlepší hráč WINTR. Před 600 diváky řídil zápas dobře a přesně Štěpánek z Vyškova, který byl původně k zápasu vyslán jako komisař HŽF. Delegovaný rozhodčí p.Vacín z Prostějova se k zápasu nedostavil.

Opis textu ze Stráže lidu ze dne 29.6.1947

SK HANÁ TOVAČOV hostí dnes na svém hřišti v posledním mistrovském zápase výborné mužstvo SK Prasklice. Hosty předchází dobrá pověst, neboť z posledních utkání vyšli vesměs vítězně. Proto nesmí domácí nikterak podceňovati a podati skutečně dobrý výkon, chtějí-li zvítěziti. V předzápase utkají se zálohy obou klubů. Začátky v 15:30 a 17:30 hod.