2. Turnaj - Býškovice

Turnaj v Býškovicích 24. 6. 2014 - "Bez gólů se vyhrát nedá"

V sobotu naše děvčata jela na II. ligový turnaj, který se konal v Býškovicích.

Ideální název pro tento turnaj je "Bez gólů se vyhrát nedá", protože za 5 zápasů nastřílet pouze 3 góly je opravdu málo, a navíc jen od jediné hráčky - Marcely Řiháčkové, nemůžeme považovat za skvělý výsledek. Nejen proto naše děvčata dovezla z Býškovic jen 5. místo.

Přitom turnaj začal docela slibně. První zápas holky sehrály s týmem z Oseku n. Bečvou. Samozřejmě se oba týmy rozehrávaly, ale poté protihráčky vstřelily vedoucí branku. Náš tým se nenechal vůbec rozhodit a neustále hrál útočnou hru, která se nakonec vyplatila. Tento zápas skončil remízou 1:1. Což na první zápas se dá považovat za kladné.

Po krátké pauze byl připraven další tým Lolly Pops z Brodku u P., který nastoupil proti našim děvčatům. Hra se odehrávala ve větší míře na polovině soupeře, což po chvíli vedlo k vedoucímu gólu, který zařídila po krásné souhře s Natálií Koskovou Marcela Řiháčková. Stav 1:0 pro náš tým se již do konce utkání nezměnil, i když měl náš tým několik 100% šancí, které se musí, hlavně do příštích zápasů, proměňovat.

Poté přišel zápas s týmem ze Želatovic, který pro naše družstvo dopadl zklamáním a možná právě toto utkání bylo v celém turnaji pro náš tým zlomové. Dlouho se jednalo o vyrovnané utkání, i když se střídalo počasí jako na houpačce (chvilku déšť, pak slunce). Ale jakmile soupeřky vstřelily branku, náš tým byl nucen hru více otevřít, aby mohl srovnat skóre. Což v posledních minutách pomohlo soupeři zvýšit na konečných 0:2.

Předposlední utkání bylo naplánováno hned po skončení předešlého zápasu a to s domácím týmem Býškovice. Tento tým byl opravdu na domácí turnaj připraven, protože mít k dispozici 14 hráčů do pole je v malé kopané unikát. Šlo vidět, že našim hráčkám neustále v hlavě leží předešlé utkání. Ale i přesto odehrála vyrovnané utkání, ve kterém padl pouze jediný gól a navíc do brány týmu z Tovačova. Poté byl několikrát vyvinut obrovský tlak na domácí branku, ale opět se rychleji zorientovaly soupeřky, které vždy dokázaly míče odklidit od blízkosti jejich branky. Konečný stav utkání 0:1 pro tým z Býškovic.

Poslední zápas byl po trochu delší pauze. Nakonec náš tým čekaly děvčata ze Slovenska. Po náročném celodenním počasí, kdy mimo pár minut svítilo neustále sluníčko a teploty se šplhaly vysoko, začaly oba týmy už z viditelnou únavou. Zápas skončil 5:1 pro Piškótky ze Slovenska.

Abychom se udrželi v I. Hanácké lize žen je důležité odehrát příští turnaj lépe. Náš tým po tomto turnaji spadl v průběžném pořadí o dvě příčky dolů na 5. místo. Je potřeba se do toho opřít a prolomit smůlu na domácím turnaji. Protože poslední turnaj jarní části se odehraje na domácím hřišti v Tovačově a to dne 14. 6. 2014 od cca 8,00 - 15,00 hodin. Všechny Vás tímto zveme.

 

z leva dole: Romana Milerová, Nikol Gregorová, Petra Gorčíková (brankařka), Gabriela Zemanová, Sára Kohnová,

z leva nahoře: Sabina Kohnová, Marcela Řiháčková (3 góly), Petra Mrtvá, Lucie Hudcová, Natálie Kosková, Vendula Vaňková.