5. Turnaj - Brodek

Naše děvčata byla odehrát v neděli 21. 9. 2014 v Brodku u Přerova svůj předposlední turnaj v sezóně 2014. Domů opět dovezla skvělé umístění - 3. místo, které pomůže udržet se na průběžném 3. místě v celkovém pořadí.

První zápas sehrála naše děvčata s týmem ze Želatovic, které náš nerozehraný tým zaskočil a po pár minutách jsme prohrávali 1:0. Neustále se naše holky nedokázaly dostat do zápasu a byly za to trestány, při konci prvního poločasu byl stav již 2:0 pro soupeře. Druhá polovina zápasu už byla mnohem lepší a holky začaly hrát konečně svou hru, kdy dostávaly soupeře pod tlak. Po krásně prodlouženém balónu, dokázaly holky vstřelit i kontaktní gól (Nikol Gregorová). Jenže aby se mohly pokusit vyrovnat, musela naše děvčata hrát víc útočněji, čímž vznikalo pár mezer k protiútokům, které náš soupeř využíval. Nebyl to zcela vydařený vstup do turnaje, konečný výsledek byl 3:1 pro soupeře.

Po pětiminutové pauze čekal naše děvčata další soupeř, který byl mnohem těžší a hra s holkami z Býškovic je vždy trochu specifická a náročná. Do zápasu se vstupovalo po předešlém výsledku těžko, ale holky dokázaly zvednout hlavy a zahrát skvělý zápas, který byl plný skvělé hry na obou stranách. Ale naše děvčata měla více možností proměnit gól. Jednu z nich využily a po pěkném centru z rohu hřiště zakončovala Romča Milerová krásným gólem od tyče k tyči a do brány. Vedoucí gól vnesl do naši hry trochu klidu a jistoty při nahrávkách. I když se tým soupeře opravdu snažil přejít přes naši obranou linii, naše děvčata skvělou spoluprací tento výsledek udržela a výhrou si zvedla náladu po nevydařeném začátku turnaje.

Další zápas děvčata odehrála proti domácímu týmu z Brodku u Přerova. Předpokládalo se, že to nebude příliš náročný soupeř, ale v tomhle se všichni mýlili, protože děvčata z Brodku tento turnaj hrály opravdu dobře a dokázaly potrápit každého soupeře. I když jsme po pár minutách vstřelili vedoucí branku (Marci Řiháčková), nedokázali jsme poté uhlídat jejich nejlepšího střelce, který ještě do konce prvního poločasu dokázal srovnat. Ať už se náš tým snažil jakkoliv, neměli jsme to štěstí, abychom dali soupeři ještě gól. Tím zápas skončil 1:1.

Hned po další pětiminutové pauze nastoupil náš tým proti favorizovaným děvčatům ze Slovenska. Kdy jsme opět začali soupeře atakovat od prvopočátku. Na obou stranách bylo nepřeberné množství šancí, ale i tak skončil první poločas bez branek. Po začátku druhého poločasu jsme dokázali vstřelit vedoucí branku po pěkně sehráte akci na jejichž konci stála Marťa Halířová. I nadále se zápas vyvíjel velmi dobře, holky nepřestaly hrát a snažily se soupeře nutit dělat chyby. Jenže se soupeři vydařila jedna akce, ze které dokázali srovnat na konečných 1:1. Ale i tak jsme byli prvním týmem, který dokázal holkám ze Slovenska vzít body, které od počátku sezóny 2014 neztratili.

Poslední zápas nás čekal s holkami z Oseku n. Bečvou. Z důvodu delší pauzy děvčatům chvilku trvalo než se dostala do zápasu. První půle byla vyrovnaná. Ale již ve druhé polovině se děvčata opět rozehrála a i když byly už unavené, chtěly vyhrát a dělaly pro to vše. Soupeřovu branku ostřelovaly ze všech různých stran, až se konečně usmálo štěstí a náš tým střelou z ostré úhlu mohl jít do vedení zásluhou Marci Řiháčkové. Únava byla znát na obou stranách, ale do konce zápasu jsme již soupeře do žádné větší šance nepustili a zkoušeli jsme přidat ještě další góly. A už se nepodařilo skóre navýšit, zápas skončil výhrou 1:0.