3. Turnaj - Tovačov

Konečně doma bedna – 3. místo

Prvním soupeřem pro náš tým byla záludná děvčata z Byškovic, která nás nad míru zaskočila a po pár minutách se ujala vedení. I přes veškerou snahu domácího týmu se nepodařilo soupeře zkrotit. Tudíž pro nás nezačal turnaj příliš dobře, protože první zápas skončil prohrou 0:3.

Zřejmě výprask z předešlého zápasu naše děvčata vybudil ke hře, kterou vždy na turnajích hrají. A bylo se na co dívat už v následujícím souboji, který sehrála s týmem Lolly Pops s Brodku u Přerova. Jedna krásná akce střídala druhou. Soupeřky hrály velice dobry fotbal, ale vstřelili jsme vedoucí branku a mohli jsme slavit první vítězství 1:0.

Poté přišla další zkouška v podání kamarádského týmu ze Želatovic, který byl opět připraven nás potrápit, a to se jim také dlouho dařilo. Ale v druhé polovině zápasu začala děvčata hrát více útočnou hru. Zatlačily soupeřek vlastní bráně, kde protihráčka tečovala gólovou přihrávku mířenou přímo před bránu, a byl gól. I když se soupeř snažil, výsledek již nezměnil. Takže následovala další výhra 1:0.

Další zápas, který naše děvčata čekal, byl s děvčaty z Oseku nad Bečvou. Dalo by se to považovat za velice zajímavé a bojovné utkání. Zápas začal v docela poklidném duchu a vyrovnaně. Ale poté se stalo něco málo vydaného v lize žen. Nejlepší hračka domácího týmu obdržela přihrávku, obehrála si posledního obránce a již od poloviny hřiště šla sama na gólmanku. Gólmanka vyběhla mimo vápno a nesportovním zákrokem veškeré snažení a jasnou gólovou šanci překazila. Tento zákrok byl opravdu velice zákeřný a správně potrestaný červenou kartou. Protihráčky již hrály ve 4 a náš tým šel do vedení ihned po zahrání pokutového kopu, kdy byla zcela osamocená Marťa Halířová přímo před brankou soupeře. Soupeřky byly trochu rozladěné a na hře to bylo znát. Po několika minutách jsme přidali další branku, pak už soupeř neudržel nervy a vykoledoval si další karetní zápis, který vyvrcholil opět červenou kartou. A tím zápas skončil, protože děvčata s Oseku chtěla radši prohrát kontumačně. Tudíž již třetí výhra v pořadí a tentokrát tedy 3:0.

Poslední zápas naše děvčata sehrála s favorizovanými Slovenkami z Martina. Již byla vidět únava na obou stranách po krásně prosluněném dni na hřišti. Ale opět se jednalo o velice vyrovnaný zápas, i když slovenská děvčata trochu uskočila, protože vstřelila po pár chybách v obraně první, poté hned druhý gól. Obrana v posledním zápase nepředváděla úplně ideální výkon. Ve druhém poločase se hra malinko změnila a jednalo se o krásný fotbal plný souhry, akcí, obraných zákroků, střel a vychytaných gólů. Ještě jsme ke konci vstřelili kontaktní gól na 1:2. Tohle skóre se bohužel stalo konečným. Ale jeden z nejlepších zápasů domácího turnaje.

Krásně sehraný turnaj a konečně jsme prolomili smůlu, která nás doprovází při každém domácím turnaji a hurá super bedna je doma.

Třetí místo je doma. Perfektní výkon naši brankářky Peti Gorčíkové, skvěle postavený, střílející a sehraný  útok - Marťa Haliřová, Marci Řiháčková, Natka Kosková, Lucie Hudcová, Sabča Kohnová, Peťa Mrtvá a v neposlední řadě vytrvalá, podporující a vytížená obrana - Sára Kohnová, Romča Milerová a Nikol Gregorová.

Výsledky turnaje:

  

Zleva dole: Marťa Halířová, Nikol Gregorová, Peťa Gorčíková (gólmanka), Sára Kohnová, Natka Kosková,

Zleva nahoře: Peťa Mrtvá, Marci Řiháčková, Bob Řiháček (trenér), Sabča Kohnová, Romča Milerová.