4. Turnaj - Martin

Krásné a náročné Slovensko - 2. místo !!!!

V sobotu 6. 9. 2014 v časných ranních hodinách naše děvčata odjížděla společným autobusem na Slovensko, kde se konal první mistrovský turnaj podzimní části I. Hanácké ligy žen. Po cestě dlouhé 3,5 hodiny dorazil autobus plný hráček do Košťan nad Turcom a turnaj mohl být odstartován.

První zápas našich děvčat byl plánován až na desátou hodinu, kdy sehrála velice těžký a především vyrovnaný zápas s favorizovaným domácím týmem Piškótky Martin. Oba týmy měly několik šancí, ale jako první šanci proměnil náš tým, kdy po výborně sehraném rohovém kopu, vstřelila vedoucí branku Marci Řiháčková. Do konce prvního poločasu zbývalo pár minutek, jenže domácím tým stihl vyrovnat a do druhého poločasu se nastupovalo při vyrovnaném skóre 1:1. Jako jediný celek jsme dokázali sehrát s domácím týmem vyrovnané utkání a vstřelit jim gól, ostatní týmy většinou prohrály 3:0. I když zápas skončil výhrou domácího týmu 2:1, dal se vstup do turnaje považovat za vydřený.

Po hodinové pauze nás čekal tým z Oseku nad Bečvou. Naše děvčata se do tohoto souboje vrhla ze všech sil a neslo to ovoce. Po několika příležitostech našeho týmu, jsme se konečně dočkali. Další gól jako přes "kopírák" z prvního zápasu, opět rohový kop, opět stejné hráčky (Nikol Gregorová a Marci Řiháčková) a opět stejná střela končící v síti protihráče - 0:1 (Marci Řiháčková). Do druhého poločasu se děvčatům nastupovalo dobře, stáhla se dozadu a měla několik úniků, které se ale nepodařily proměnit. Jenže přišla velká rána pro náš tým, když 10 vteřin pře koncem zápasu obdržela vyrovnávací gól a souboj byl ukončen za stavu 1:1. Ale takový je fotbal a občas se takové věci stávají.

Po dlouhých pauzách mezi zápasy byla naše děvčata mimo svůj rytmus a velice vyčerpána. Třetí zápas sehrála proti děvčatům z Býškovic. Zápas byl velmi náročný hlavně na fyzickou kondici, protože tým z Býškovic má opravdu "ostré lokty" a nebojí se je použít. Proto bylo v zápase několik přímých kopů, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Nefungovali nám ani nacvičené signály z rohových kopů. Ale i tak jsme dokázali po krásném pasu přes celé hřiště vstřelit vedoucí branku 0:1 (Marci Řiháčková) a tento příznivý stav udržet až do samotného konce.

Jako poslední zápas jsme sehráli s přátelským týmem ze Želatovic. Zde se rozhodovalo úplně vše, pokud bychom prohráli, spadli bychom v pořadí turnaje až na předposlední místo. Ze začátku nás protihráčky zaskočily svou rychlostí a elánem, a nějakou chvíli nám trvalo se vzpamatovat a začít hrát podle našich představ. Ale po krásně sehrané akci z autového vhazování Sabči Kohnové, jsme se mohli radovat s vedoucího gólu, jehož autorkou nemohl být nikdo jiný než Marci Řiháčková 0:1. Pak se děvčata snažila ze všech sil stav udržet, i přesto, že se protihráčky hrnuly k naší bráně ze všech stran. Tím ale na druhou stranu otevřeli možnosti rychlých protiútoků, kterých náš tým využíval. A pár minut před koncem dávala uklidňující gól na konečných 0:2 - opět Marci Řiháčková, která se díky 5 nastřílených gólů v tomto turnaji stala Nejlepší střelkyní turnaje.

Poté už mohly přijít pouze oslavy, protože jsme turnaj zvládly skvěle a dovezli jsme si domů skvělé 2.místo. I když to bylo náročné, také díky slunečnému počasí a dlouhých pauzách, tak jsme nastartovali podzimní část skvěle.