Sezóna 2013

Naše děvčata v sezóně 2013 vstupovaly poprvé do 1. Hanácké ligy žen v malé kopané po krásně zakončené sezóně 2012, kdy skončily na druhém postupovém místě.

V průběhu jarní přípravy se děvčata připravovala na nové týmy a novou hru. Do naší sestavy se přiřadilo v průběhu zimní pauzy několik nových hraček, které zastaly posty hraček, které náš tým opustily.

Vstup do vyšší ligy byl náročný, ale naše děvčata se opravdu snažila, aby dostály svého nového cíle, kterým bylo se v této lize udržet. A to i přes veškeré nástrahy, které se objevily v průběhu sezóny, jako byl odchod či příchod hraček nebo některá zranění.

Začátek sezóny nebyl příliš přívětivý, ale také ne zklamáním. Tento rok začal turnajem v Oseku nad Bečvou, kde skončily na 4. místě. Ale i tak se to dá považovat za dobrý zápis do vyšší ligy.     V tomto turnaji by se dalo zmínit několik skvělých akcí, i když žádná nebyla proměněna v gól, ale žádný také neobdržely (5 zápasů = 5 remíz 0:0).

Sestava: nahoře z leva: jitka Pěchová, Marcela Řiháčková, Martina Halířová, Lucie Grygarová, Sára Kohnová, Kateřina Kyasová, Natálie Kosková, Lucie Hudcová, Uprostřed: Robert Řiháček – trenér, Zleva dole: Romana Milerová, Jarmila Kyasová, Nikol Gregorová, Karolína Markulčeková.

Další turnaj děvčata odehrála na domácím hřišti v Tovačově. Opět jim štěstí nepřálo a smůlu na domácím hřišti neprolomily. Podporu diváků nedokázaly ocenit a skončily na 5. místě, i když pár stoprocentních šancí měly. Příští sezónu slibují děvčata na domácím hřišti mnohem lepší fotbal, aby své umění ukázala také doma. Protože dokážou hrát skvělý fotbal, což ukazují na hřištích soupeře. Na fotce výše sestava v jaké náš tým odehrál především jarní část sezóny.

Jarní část sezóny děvčata zakončily na turnaji v Býškovicích, který byl opravdu vydařený. Ukázaly, že dokážou hrát první ligu a že s nimi ostatní týmy musí počítat, a to i přes malý počet zúčastněných hráček. Zamotaly také konečným pořadím, protože skončily na nádherném 2. místě, které zaručilo 4. místo v průběžném pořadí.

Poté prošly letní přípravou, aby byly připraveny na náročný vstup do podzimní části, kde se mělo rozhodnout, zda se děvčata v první lize udrží či nikoliv.

První turnaj podzimní sezóny se odehrál v Majetíně pod záštitou dívek z Lukové a to v nejhorších možných podmínkách, které jsem nejen v 1. lize zažily. Děvčata odehrála turnaj ve směsici bahna, písku a dalších ingrediencí, při kterých ještě navíc pršelo či občas mrholilo. V těchto „bahenních lázních“ skončily na 5. místě, zase né moc dobrý vstup do sezóny.

Předposlední turnaj se konal ve Všechovicích pod záštitou děvčat ze Slovenska. Bohužel tento turnaj si naše děvčata vypily pohár „hořkosti“ až do dna, kdy i přes veškeré úsilí skončily na posledním místě. Nehrály špatně, ale ostatní týmy měly možná lepší rozpoložení či více štěstí.

Děvčata zarmouceny předcházejícími výsledky již nečekaly ani žádný zvrat. A to možná dodalo klid naší hře v posledním turnaji, kde se rozhodovalo o celém pořadí sezóny. Již od konce jarní sezóny se děvčata držela na 4. místě v průběžné tabulce, které zajišťovalo udržení se ve skupině. Ale pokud by se i nadále pokračovalo v předešlých výsledcích, o místo v 1.lize by přišly. Poslední turnaj se odehrál na hřišti spřáteleného týmu ze Želatovic, se kterým právě děvčata sváděla boj o udržení ve skupině. Již od počátku turnaje byl vidět zápal našich děvčat do hry. V některých situacích si dokázaly také šáhnout až na samé dno, a to především po fyzické stránce, z důvodu velké absence nejen zkušených hráček. Ale to byl možná právě ten impuls, aby děvčata ukázala, že i v méně početné sestavě (foto níže) se dá hrát a hlavně vyhrávat. Protože na tomto důležitém turnaji zabojovaly a dovezly nádherné, hlavně důležité pro udržení v 1. lize, a skvělé 1.MÍSTO, které si opravdu zasloužily. Na tomto turnaji jsme kromě 1. místa také získali trofej za nejlepší střelkyni turnaje (Marcela Řiháčková – 5 gólů), tak i nejlepší brankařku (Petra Gorčíková – 1 ikasovaný gól). Vydařený turnaj.

Sestava posledního tunaje:

Zleva nahoře: Petra Mrtvá, Sabina Kohnová, Marcela Řiháčková, Martina Halířová, Sára Kohnová, Kateřina Kyasová, zleva dole: Petra Gorčíková (nová gólmanská jednička), Nikol Gregorová (kapitán a vedoucí tymu), Robert Řiháček (trenér týmu).  Hráčky, které musely opustit hřiště dříve – Romana Milerová a Lucie Hudcová.

 

Tato sezóna se dá považovat za dobře odehranou, kde byly splněny dané cíle, a to udržet se v  1. lize, vybudovat si u těchto týmů respekt a zahrát si krásný fotbal.

V neposlední řadě by nemělo chybět zhodnocení sezóny s pohledu trenéra:

„Úvodem bych chtěl říct, že toto hodnocení není vůbec jednoduché. Spousta hráček odešlo, další byly zraněné, nebo nemocné, ale i tak jsme cíl zůstat v 1. lize splnili. Výkyvy v sestavě, z důvodu odchodu zkušených hráček a zabudování nových, nám daly všem zabrat. Naštěstí pro nás to nakonec dopadlo dobře a v posledním turnaji v Želatovicích jsme všem ukázali, že s námi musí počítat. Škoda jen, že jsme v celkovém hodnocení nedosáhli, alespoň o jedno místo výše. Všem hráčkám i fanouškům děkuji a doufám, že se budeme setkávat i v dalším roce.“

Robert Řiháček

„Chtěla bych mimo uvedených poděkovat celému týmu, který tvrdě pracoval na dosažení daných cílů. Ať už dřívější gólmanské jedničce Jarmile Kyasové za skvěle odchytanou jarní část sezóny či její nástupkyni Petře Gorčíkové za perfektně odchytanou podzimní část. Dále skvěle hrajícímu útoku Martině Halířové, Jitce Pěchové, Romaně Milerové, Natálii Koskové, Sabině Kohnové, Lucii Hudcové, Petře Mrtvé, který také pomáhal v obraně. A v neposlední řadě za nádhernou souhru a neprostupnost méně početné obrany jako Marceli Řiháčkové, Kateřině Kyasové a Sáře Kohnové. Věřím, že kdyby jediná hráčka chyběla, nedosáhli bychom již zmíněných výsledků, které nám pomohly udržet se ve skupině. Doufám, že příští sezónu se potkáme minimálně v tomto počtu.“

Nikol Gregorová