22.4. SPARTA PROSTĚJOV HANÁ TOVAČOV 1 : 3
17.6. SK HEJČÍN HANÁ TOVAČOV 3 : 0

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 19.7.1933

TOVAČOV vyhrál pohár generála WEISE
SK HANÁ TOVAČOV - SK Uherský Brod 3:1 (1:0)
Finále poháru III.třídy Hanácké župy footballové sehráno v neděli v Tovačově. Pohár získalo po dobré hře domácí mužstvo. Pohár odevzdal vítězům zástupce Hanácké župy footballové pan J.Schulz. Zápas řídil dobře Mekyska z Prostějova.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 19.9.1933

SK HANÁ TOVAČOV - DSK Přerov 2:0 (1:0)
Domácí mužstvo se přes všechnu svoji agilnost hostům v technice a taktice vůbec nemohlo vyrovnati a byli to hosté, kteří měli v poli více ze hry. Velkou oporou domácího mužstva je však místní příliš temperamentní obecenstvo, čehož domácí hráči v zápase také plně využili. Pod tlakem obecenstva pustil hru ze své moci soudce zápasu O.Navrátil z Kroměříže. Hosty poškodil jednak tím, že dopustil tvrdou hru domácích, jednak že uznal ku konci zápasu branku domácích, když míč byl před tím již mimo hřiště. Domácí scorovali v 25. a 88.minutě zápasu. Útok hostí pracoval velmi dobře, jeho tělesně slabší hráči měli však nevýhodu proti tvrdým zadákům domácích, kromě toho brankář domácích byl výborný. Na konci musíme vytknouti některým hráčům hostí jijich protesty proti soudci. Tyto protesty, i když nebyly namířeny proti domácímu klubu a obecenstvu, daly podnět několika horkokrevným divákům, že některé hráče hostí insultovali !

SK HANÁ TOVAČOV II - DSK Přerov II 1:5 (1:4)
Hráno jako pohárový zápas záložních mužstev II.třídy. Za domácí scoroval střední útočník.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 4.10.1933

SK Holešov - SK HANÁ TOVAČOV 4:3 (4:1)
Mistrovský zápas II.třídy hraný v Holešově.

SK Holešov II - SK HANÁ TOVAČOV II 11:0

Opis textu z Moravského deník ze dne 12.10.1933

Příští mistrovské zápasy na Hané:
V neděli 22.10.1933 bude sehráno sedmé kolo mistrovství HŽF.
SK Haná Měrovice - SK HANÁ TOVAČOV

SK HANÁ TOVAČOV II - Sparta Prostějov II 5:3 (4:0)
Hráno v Tovačově o pohár HŽF. Domácí v prvé půli mají citelnou převahu, kterou také vyjadřují 4:0. Druhou půli se Sparta zlepšila a dosáhla tří branek, zatím co domácí se museli spokojit s jedním úspěchem.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 8.11.1933

SK HANÁ TOVAČOV - Viktoria Přerov 2:1 (1:0)
Mistrovský zápas hraný v Tovačově prohrála Viktoria na šlendrián svých funkcionářů, hlavně hospodáře. přerovští se dostavili k zápasu až na poslední chvíli, a byli nuceni, nemajíce v pořádku výstroj, nastoupiti v 8 hráčích. Tato ledabylost se přirozeně zle vymstila goalem, který Tovačovští za této situace vstřelili hnad na počátku zápasu. Pak se Viktoria doplnila a vzpamatovala, ale Tovačovští dobře bránili, nevynechávajíce žádné příležitosti k nebezpečným útokům inscenovaným oběma skvělými křídly. Ve druhém poločasu podařilo se Viktorii vyrovnati precisní ranou Čapkovou a zdálo se, že Viktoria i když nezvítězí, udrží aspoň remísu. Z náhlého útoku však dobyla HANÁ druhého goalu a tím byl osud Viktorie zpečetěn. Všechno úsilí vyrovnati bylo znemožněno výbornou hrou tovačovské obrany. U HANÉ vynikla nad průměr obě křídla a v obraně pravý obránce. Soudce Mekyska měl více trestati tvrdou hru. V zápasu byl vyloučen hráč Viktorie Tšpon, takže Viktoria dohrávala asi 20 minut o 10 hráčích.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 1.3.1934

HANÁ TOVAČOV - Haná Prostějov 12:0 (6:0)

Tohoto vysokého score dosáhla tovačovská HANÁ v zahajovacím zápase letošní sezony se svou prostějovskou jmenovkyní.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 6.3.1934

HANÁ TOVAČOV I - SK Přerov II 2:2 (1:0)

Hráno v neděli v Tovačově před četnou návštěvou. Přerovští nastoupili se třemi náhradníky, domácí v kompletní sestavě. Hosté předvedli velmi pěknou hru, vynikla u nich obrana s brankařem Barašíkem v čele. Druhou půli hráli hosté o 10 lidech, bez zraněného Grygery. V první půli byla hra střídavých útoků, po změně stran měli několik minut převahu Tovačovští, konec hry však byl opět vyrovnaný. Soudcoval pan MATOUŠEK z Tovačova.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 15.3.1934

Viktorii Přerov stojí v cestě za důležitým umístěním v tabulce, HANÁ TOVAČOV, která je zatím na 2.místě. Úkol Viktorie předstihnouti ji, nebude lehký, jak možno dobře vypozorovati z výsledků, jichž HANÁ dociluje v přátelských zápasech. Naposled porazila dobrý německý klub Herthu Olomouc v poměru 8:2 (3:1).

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 22.3.1934

Tabulku po podzimní části vede Sparta Prostějov se 14 body, na druhém místě se umístila HANÁ TOVAČOV, nováček, který byl největším překvapením podzimní sezony.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 10.4.1934

Viktoria Přerov - HANÁ TOVAČOV 2:2 (2:2)

K mistrovské mu zápsu druhotřídních klubů, hranému v neděli v Přerově, nastoupila obě mužstva s jedním náhradníkem. Vedení se ujali hosté v 11.minutě ČELECHOVSKÝM. HANÉ se podařilo vytěžiti v 31.minutě ze zdařilé akce novou branku, jejímž autorem byl opět ČELECHOVSKÝ. Útok HANÉ byl scelenější a jistější. Vynikl v něm ČELECHOVSKÝ, NOVÁK a MACHÁČEK. Brankář ČIČMAN má velkou zásluhu na nerozhodném výskledku.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 18.4.1934

V neděli se hrálo na Hané třetí kolo mistrovství ve II.třídě. Haná TOVAČOV a Holešov dokázaly znovu, že náleží mezi elitu druhotřídních klubů. Haná TOVAČOV porazila svou měrovickou jmenovkyni 6:1.

Haná TOVAČOV - Haná Měrovice 6:1 (4:0)

Mistovský zápas hraný v Tovačově se stal kořistí domácích. Vynikli u nich Macháček, Hrubý a celá obranná trojice s Čečmanem v čele. Ve 13.minutě byla zlomena hráči Tovačova, Smolkovi, noha a ve druhém poločase byl zraněn ještě Macháček, takže Tovačov dohrával o 9 lidech. Branky za Tovačov dali Macháček a Hrubý po 2, Vojtášek a Smolka po 1. Soudcoval dobře Wolker.

Opis textu z Lidových novin ze dne 23.4.1934

Sparta Prostějov - HANÁ TOVAČOV 1:3 (0:1)

Tento důležitý mistrovský zápas druhé třídy se úplně zbrhl vinou soudce NAVRÁTILA z Kojetína, který hrubými chybami udělal z vítězů poražené.

Opis textu z deníku OBZOR ze dne 9.5.1934

Jak je to se Spartou Prostějov. Při zápase s HANÁ TOVAČOV 1:3 v Prostějově byl isultován soudce NAVRÁTIL, který byl tak zřízen, že musel býti lékařsky ošetřen. Incident měl dohru u zeleného stolu a Spartě bylo na 14 dnů uzavřeno hřiště.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 15.5.1934

DSK Přerov - HANÁ TOVAČOV 5:3 (2:2)

K mistrovskému zápasu v Přerově nasoupili domácí s 5, hosté se 2 náhradníky. Hosté vedli už 0:2 brankami SOUŠKA ve 14. a NOVÁKA v 21.minutě, avšak DSK se nedal jejich náskokem zdeprimovat a do přestávky vyrovnal. Poté byl zraněn brankář Hané ČEČMAN a vystřídal jej NOVÁK. Tovačov začal opět útočit a podaqřilo se mu snížit náskok domácích na 3:4 brankou VOJTÁŠKA. Pokoušeli se sice vyrovnati, ale bez výsledku.

DSK Přerov II - HANÁ TOVAČOV II 5:2 (3:0) Hrálo se v neděli jako pohárový zápas.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 23.5.1934

HANÁ TOVAČOV - SK Moravská Ostrava 0:4 (0:4)

V neděli v přátelském zápase v Tovačově. Haná je v čele II.třídy a má nejlepší naděje na prvotřídnost. Volí proto už teď silnější soupeře, aby na nich vyzkoušela své síly.

Opis textu z Deníku OBZOR ze dne 23.6.1934

SK Přerov II vítěz Vignatiho memoriálu - SK HANÁ TOVAČOV 3:3 (0:1)

V neděli 24.6.1934 v Přerově přátelský zápas. Domácí se vzchopili teprve koncem druhé půle, když již hosté vedli 0:3. Za Hanou scorovali dvakrát NOVÁK a MACHÁČEK.