Špalek Radim

Góly: Hýzl

Náhradníci: Pover Martin, Šemro Zdeněk

Žluté karty: Smolka, Pasz, Chorý, Juřík

Ve 21. kole zavítali naši dorostenci v neděli dopoledne na hřiště 9. týmu tabulky Protivanova. Přivítalo nás chladné počasí a vítr. Bohužel už ve 2. minutě dostáváme gól. Šemro ztratil na půlce balon, domácí hráč postupoval sám až k vápnu, kde ho dal spoluhráči, který do protipohybu brankaře otevírá skóre. Nikdo z našich ho nezastavil, nebo nepřerušil. Odpověď přišla v 5.minutě, kdy po rohu Otáhala se míč dostává k Hýzlovi, který dává pod břevno na 1-1. Poté se hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce. Domácí s větrem v zádech byly o kousek lepší, ale pro naši branku z toho nehrozilo žádné nebezpečí. Ve 40. minutě Smolka ve vápně fauluje a z penalty domácí znovu vedou. Třetí a poslední střelu domácích v prvním poločase mířící na branku, byla k vidění ve 43. minutě. My vystřelili 5 pokusů. Do 2. poločasu jsme měli vítr v zádech my a bylo to znát. Domácí hráli na dlouhé nákopy, které naše obrana zlikvidovala. Zato my jsme zahazovali šance. Hýzl jde sám na brankaře a nedává, Fildán hlavičkuje z malého vápna k tyči, kde obránce vykopává z čáry, Otáhalovu střelu vyráží brankař nad břevno.

Slovy trenéra: „Musím opakovat co říkávám skoro po každém zápase, soupeř k poražení, my umíráme na neproměněné šance. Na gól potřebujeme spoustu šancí. V této soutěži dokáže porazit skoro každý každého, nehledě na postavení v tabulce. A my ztrácíme s mužstvy pod námi po vyrovnaných zápasech. Dále skoro každý zápas kvůli zraněním hraje jiná sestava. No snad se to konečně prolomí v příštím zápase.

8.5.2015: TJ Sokol Tovačov – FK Šternberk B 6:0 (2:0)

Náhradníci: Pover Martin, Fildán Martin, Šemro Zdeněk, Chorý Patrik

V pátek 8.5. přivítali naši dorostenci na svém hřišti poslední tým tabulky hráče Šternberka. Hosté přijeli pouze s 11 hráči zatím co našich bylo 15. Od začátku zápasu jsme měli míč častěji na kopačkách zatím co hosté se pouze bránili. Naše občasná špatná rozehrávka dávala šanci hostům zahrozit. Naše obrana všechny balony sbírala, takže Patrik Navrátil byl dlouho bez práce.V 8.minutě Hýzl dává balon do vápna Špalkovi a vedeme 1-0. Druhá branka přichází v 17. minutě, kdy Otáhal z levé strany střílí a brankaři balon vypadává a končí v síti. Tím naše gólové představení v 1. poločase končí. Po zbytek poločasu máme převahu, ale naše střely většinou končí v náručí brankaře. Druhou půlku začínáme šancí Hýzla  ve 46. minutě Hýzl se branky dočká v 53. minutě, kdy brankař mine malou domů a Kuba dává do prázdné na 3-0. V 62. minutě projde Kuba po pravé straně do vápna a prostřeluje gólmana 4-0. V 69. minutě Hýzl střílí na brankaře ten  střelu vyráží k Fildánovi, který střílí pod břevno do sítě. Vedeme 5-0. V 73. minutě uzavírá skóre Štimpl, když sám proti brankaři nezaváhá.

Slovy trenéra: „Kluci si dočkali na jaře konečně výhry, byť proti poslednímu týmu. Hra  byla celkem dobrá. Osobně jsem očekával že dáme více branek. Chybí nám větší klid v zakončení. Soupeře přehráváme, ale stále zahazujeme dost šancí. Dnes dohrával Šternberk od 51. minuty v deseti a my dali pouze 4 branky. Přestože šancí bylo aspoň 10. Je škoda, že na branku potřebujeme tolik šancí.

2.5.2015: TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol Želatovice 1:1 (1:1)

Smolka Petr

Pasz Daniel

Hýzl Jakub

Juřík Tomáš

Góly: Špalek

Náhradníci: Pover Martin

V sobotu 2.5. přivítali naši dorostenci v rámci 20. kola na svém hřišti aktuálně druhý tým naší soutěže Želatovice. Naši vstoupili do utkání zodpovědně. Hosté mají ve svém útoku nejlepšího střelce soutěže, na něhož se spoléhají. Většinu míčů nacházela právě jeho, ale naši obránci si s ním dokázali poradit. Bohužel ve 13. minutě se Želatovice dostávají díky němu do vedení, kdy střílí z velkého vápna do protipohybu P. Navrátila. Naše odpověď přichází už v 18. minutě, kdy Hýzl na velkém vápně přihrává Špalkovi a ten k radosti spoluhráčů po dlouhých 378 minutách dává konečně první jarní branku našich dorostenců! Po této brance naši ožili a začali si vytvářet tlak a stále víc se tlačili před soupeřovu branku. Po přestávce náš tlak postupně sílí a je spíš otázkou času, kdy přidáme druhou branku. Hosté občas zahrozí protiútokem, ale jejich šance končí na hranici velkého vápna. S blížícím se koncem zápasu přicházejí šance, které po gólu přímo volají, bohužel   Špalkovi chybí centimetry, aby míč skončil v síti. V 82. minutě Špalek projde z pravé strany podél lajny přes 3 hráče a před Štimplem je úplně odkrytá branka! Petr ač nikým neatakovaný posílá balon mimo branku!

Slovy trenéra: „Před zápasem bychom bod určitě brali, ale vzhledem k šancím, které jsme si vypracovali jsme spíš ztratili. Opakuje se to doma pořád dokola. Máme tlak, převahu, šance, ale nepadá nám to tam. Dnešní soupeř byl k poražení. Kdybychom dali na 2-1, asi bychom si ze zápasu odnesli 3 body. Doufám, že se střelecky probudíme  už v nejbližším utkání, kdy v dohrávce hostíme poslední tým tabulky.“

11.4.2015: TJ Sokol Doloplazy – TJ Sokol Tovačov 5:0 (2:0)

Smolka Petr

Pasz Daniel

Juřík Tomáš

Mraček Ondra

Hýzl Jakub

Náhradníci: Fildán Tomáš, Pover Martin

V sobotu 11. 4. zajížděli naši dorostenci ke svému prvnímu jarnímu zápasu do Doloplaz. Po odloženém zápase se Šternberkem čekala naše kluky ostrá zkouška v podobě domácího celku. Do zápasu vstoupili lépe naši hráči, kteří si vypracovávali šance a díky neproměňování byl stav dlouho 0-0. Domácí také občas zahrozili, ale naši obránci tyto šance dokázali ubránit. Bohužel ve 30. a 32. minutě dostáváme dvě branky. První náš gólman mohl chytnout a druhou pozdě vyběhl. Poté kluci na pár minut jakoby zapomněli hrát fotbal! Kazili jednoduché přihrávky a byl problém nahrát na pár metrů. Poločas končí 2-0 pro domácí. Po bouřce v kabině začali naši druhý poločas aktivně, ale když už jsme se dostali k brance domácích a vystřelili tak balon býval zblokovaný domácími. V 60. a v 69. dostáváme další dvě branky. Po brejku, kdy jsme hráli několik minut na půlce soupeře. V 75. minutě je to 5-0 po rohovém kopu. Domácí mohli přidat další branky, ale naštěstí pro nás balon skončil vedle naší branky.

Slovy trenéra: „Kluci dostali pořádnou facku hned v prvním zápase a doufám, že si z tohoto zápasu vezmou ponaučení. Sami  si musí sáhnou do svědomí, že takhle se hrát nedá. Bylo to odchozené utkání a kdybych měl kolem dvaceti kluků tak pět jich hned vyhodím ať jsou hrát radši šachy.

15.11.2014 Lipník nad Bečvou - TJ Sokol TOVAČOV 4:0 (3:0)

Sestava: v brance Patrik NAVRÁTIL

Pasz,Hodina,Uvíra,Smolka

Chorý,Mraček,Štimpl,Hýzl

Špalek,Fildán

Střídal: Martin Pover

V sobotu 15.11 zavítali naši dorostenci na hřiště nejlepšího mužstva krajské soutěže dorostu Lipníku nad Bečvou.Domácí neztratili za 14 kol ani bod a v tom 15 na ně čekali naši hráči.Zápas se většinou odehrával od šestnáctky po šestnáctku.Naši dobře bránili a nepouštěli domácí do šancí.Do 35.min. se Lipník nedostal do žádné pořádné šance.Po té se před naší brankou dostal domácí hráč k míči a prostřelil Patrika NAVRÁTILA.Za dvě minuty už to bylo 2-0.Centr z levé strany letět podél malého vápna a kdyby Patrik NAVRÁTIL vyběhl dřív,tak má balon ve svém náručí.On zůstal stát na čáře a čekal co bude.Domácímu hráči stačilo jenom nastavit nohu!Naprosto zbytečný gól!Sám Patrik NAVRÁTIL o poločase uznal,že to byl jeho gól.V 45.min Dan PASZ nedůrazně kryl balon a útočník ho přetlačil a dává třetí branku domácích.My za první poločas měli jednu střelu nad a další 2-3 které stačili domácí obránci odkopnout.Poločas připomínal zápas z druhého kola.To byl taky vyrovnaný poločas a my inkasovali pár minut před přestávkou.Tak posledních 7 minut prvního poločasu pokazilo jinak celkem povedený 1. poločas.Do druhého jsem udělal 1.změnu.Ondra MRÁČEK na vlastní žádost šel k Danovi PASZOVI a Franta HODINA na Ondrovo místo.A docela jim to tam sedělo.Řekli jsme si v šatně,že už nemáme co ztratit.Ať kluci dohrají druhý poločas na doraz aby si z Lipníku neodvezli nějaký nášup.Naši měli šanci po centru Patrika CHORÉHO, ale Kubovi HÝZLOVI chybělo pár centimetrů, aby balon dokopl do brány.Po rohu domácích dostáváme v 81. čtvrtou branku.Nepokrytý stoper hlavičkuje sám vedle Patrika NAVRÁTILA a uzavírá skore dneštního zápasu.Slovy trenéra:Domácí sice byly o trochu lepší, ale výsledek neodpovídá tomu co se dělo na hřišti.Možná bysme nevyhráli, ale 4 branky je moc.Bohužel Lipník dokázal využít našich chyb a dal 4 góly.Dokázali nás přehrávat, ale jenom k šestnástce!Jinak měli 2 šance.První Patrik NAVRÁTIL vyrazil a druhá skončila na břevně.Dle mého tento výsledek trochu kazí celkový dojem z vystoupení našich dorostenců v podzimní části.Vždyť na podzim nás vyloženě nikdo výrazně nepřehrál a jak už jsem několikrát psal,proměňovat šance tak by byl pohled na tabulku o něco veselejší.Výsledek 4:0 může svádět k tomu,že nás Lipník přejel, ale nebylo tomu tak!Ne že by 5 místo ze 14 bylo špatné, ale přece jen o trošku víš by jsme určitě byli!Na úplný závěr bych chtěl říct,že já před sezonou 5 místo v polovině soutěže nečekal!O to příjemnější bylo sledovat jak se naši kluci drží kolo za kolem na předních místech tabulky.

8.11.2014: TJ Sokol TOVAČOV – TJ Slavoj Kojetín/Koválovice 4:2 (2:1)

Branky: 3x Jan Kořínek, František Hodina

Sestava: v brance Patrik Navrátil

Smolka, Hodina, Pasz, Uvíra

Chorý, Štimpl, Hýzl, Špalek

Kořínek, Fildán

Náhradníci: Pover, Janáč

V rámci 14. kola na domácí hřiště do Tovačova zavítali hráči z Kojetína. Na velmi silně podmáčeném terénu jsme začali první poločas lépe my, když již v 5. minutě se trefil Kořínek, po pasu za obranu přehodil hostujícího gólmana. Na dvacet minut jsme si vytvořili územní převahu, kontrolovali jsme míč a kombinovali. V této fázi hry jsme měli i několik dobrých šancí, kdy Hýzl netrefil po odraženém míči bránu to samé Špalek. V 35. minutě skóroval znovu Kořínek, kdy po rohu se k němu odrazil míč a ten bez problému odklidil do odkryté brány. V 38. minutě po podcenění letícího míče našimi obránci jsme dovolili soupeři snížit a od tohoto okamžiku jsme přestali hrát a soupeř převzal iniciativu, naštěstí to bylo až na konci poločasu. Ve druhé půlce jsme šli odhodlaněji s tím, že zápas rozhodneme co nejdříve. A to se nám také povedlo, Hodina vzal míč uprostřed hřiště a objel dva hráče a z poza velkého vápna vystřelil. Gólmanovi míč vypadl z rukou a vedli jsme 3:1. Po dalším rohu v 70. Minutě skóroval zase Kořínek, kdy si hlavou naskočil na letící míč, který poslal přesně k tyči a završil tak svůj první hattrick v této sezóně. Soupeři jsme už nic nedovolili a kontrolovali jsme hru, bohužel za velmi hloupý faul na hranici šestnáctky soupeř zahrával trestný kop. Míč přes naši zeď doputoval do brány a gólman neměl žádnou šanci.

Slovy trenéra: „Zápas se neměl vůbec hrát, na hřišti bylo 5 až 10 cm vody, jen jsme zbytečně hřiště rozbili. Kluci se s tím ale popasovali dobře, ikdyž bylo vidět, že soupeři podmáčené hřiště sedí více. My máme spíše technické hráče a na tom budeme muset zapracovat, aby naši hráči byli více komplexnější.“

2.11.2014: TJ Sokol Tovačov – FK Němčice na Hané 3:0 (1:0)

Branky: Patrik Chorý, Martin Pover, Daniel Pasz

Chorý, Štimpl, Mraček, Juřík

Kořínek, Hýzl

Náhradníci: Fildán, Špalek, Pover, Janáč

V rámci 13. kola na domácí hřiště do Tovačova zavítali hráči z Němčic, kteří se vždy prezentovali velmi dobrou hrou. V prvním poločase jsme začali velmi opatrně a z naší nedbalosti si soupeř vypracoval několik příležitostí, ale bohudík nedostal do kvalitního zakončení. Od této chvíle se hrálo především na středu hřiště zhruba přes dvacet minut. K jedné nebo ke druhé šestnáctce se oba soupeře dostávali jen velice těžko. Pak přišla 38. minuta, kdy Hýzl uvolnil na lajně Chorého, jehož centr z lajny si do vlastní brány srazil soupeř. Nutno podotknout, že nebýt Špalka, tak by si soupeř míč do brány nesrazil. Druhá půle probíhala velmi podobně, boj ve středu a velmi hodně osobních soubojů. Změna oproti první půli byla v tom, že obě mužstva se častěji dostávala před bránu a do zakončení. Soupeř měl hned několik šancí, ale gólman Navrátil velmi dobře zakročil. My jsme zase hrozili s brejků, kdy v 70. minutě Pasz objel dva hráče a střelou z 30 metrů vymetl šibenici brány. Pak soupeř opadl a my jsme si vytvořili převahu bohužel jsme ji nevyužili, i když Hodina, Kořínek a Štimpl měli velmi slibné příležitosti ale netrefili kvalitně míč. V 83. minutě nám vyšel brejk a velmi dobře se uvolnil náš hráč a vstřelil branku.

Slovy trenéra: „I když tomu výsledek napovídá, nebylo to vůbec lehké utkání. Soupeř hrál velice dobře a organizovaně. My jsme hrozili s velmi nebezpečných protiútoků, které nám vyšly na výbornou. Většinu času zápas bolel, protože to byl především boj kolem půlky hřiště. Kluci využili svoje šance a já jsem se hrou hlavně druhého poločasu spokojený.“