Zápas: FK Spartak Lipník nad Bečvou – TJ Sokol Tovačov 6:0 (3:0)

Góly:

Sestava mužstva: Navrátil – Smolka, Machálek, Mraček, Uvíra – Juřík, Hodina, Kořínek, Chorý – Fildán, Otáhal L.

Náhradníci: Hýzl

Žluté karty: Kořínek

V prvním jarním kole 5.4.2014 zavítali dorostenci Tovačova na hřiště Lipníku. V tabulce oba soupeře dělilo 23 bodů. Hned v úvodu se dorostenci Tovačova dostalo pod tlak, který však přečkalo. Bohužel ve třinácté minutě díky špatně pokrytému hráči Lipníku se domácí ujali vedení 1:0. Pak nastala pasáž, kdy hráči Tovačova měli míč dlouho na svých kopačkách a vypracovali si ve 20 minutě dobrou šanci, ale bohužel Chorý špatně před bránou zpracoval míč. Skóre se opět měnilo ve 26 minutě, kdy domácí zahrávali rohový kop, a nikým nehlídaný hráč na zadní tyči skóroval. Hráči Lipníka do poločasu skórovali ještě jednou, kdy propadl centrující míč celým naším vápnem a zase nikým nehlídaný hráč na zadní tyči vsítil branku. Hned v první minutě druhého poločasu se hráči Tovačova ani nestihli rozkoukat a hned lovili míč z vlastní sítě. Hráč utekl po lajně, nacentroval a v chumlu hráčů se nejlépe zorientoval útočník Lipníka. Do ojedinělé šance jsme se dostali v 61 minutě, kdy ze standartní situace hlavičkoval těsně nad bránu Kořínek. V 63 minutě po chybě Kořínka se ocitl hráč Lipníka v tváří tvář našemu golmanovi a nemýlil se 5:0. V 81 minutě po chybě v rozehrávce, kdy Smolka přihrál míč útočníkovi Lipníka, který vstřelil šestý gól. Jen díky golmanovi Navrátilovi neskončila naše prohra vyšším rozdílem. Slovy trenéra „Utkání jsme nezvládli hlavně z taktického hlediska, kdy se u hráčů evidentně projevil laxní a nezodpovědný přístup a z toho plynuly naše chyby a také vstřelené branky“.