Sezóna 2015/2016

11.kolo:TJ Sokol Tovačov-FK Brodek u Přerova 6-2 (3-2)

ZÁPIS

V sobotu 31.10 nastoupili naši dorostenci na domácím trávníku v posledním 11.kole proti hráčům z Brodku u Přerova. Už v 7.min. jsme prohrávali 0-1. To Chorý vracel ledabyle malou domů. Přihrávku vystihl útočník Brodku a Patrik lovil balon ze své sítě! Takže znovu naši museli dohánět náskok soupeře. V 16.min. obránce hostí neodkopl balon z malého vápna. Fildán ho o něj obral a vystřelil podél brankové čáry. Ten šel po brankové čáře a u druhé tyče ho dokopl za čáru důrazný Hodina.1-1! Ve 33.Navrátil vyboxoval míč před sebe a ten se mu vrátil na brankovou čáru. Nikdo z našich ho nedokázal odkopnout a hosté ho dotlačili za čáru. 1-2 ve 35.min. Šel Hodina na brankaře. Trefil ho do hlavy a odražený míč se dostal k Hýzlovi. Kuba chytře přeloboval vše co stálo před ním od pravé tyče skončil balon v brance.2-2! Ve 42.min. se na hranici velkého vápna uvolnil Otáhal a vystřelil na bránu. Jeho tečovaná střela končí v síti a my vedeme 3-2! V kabině musela opět proběhnout důrazná domluva a kluci šli do druhé půle s tím,že tento zápas nepustí. Už ve 49.projde Hýzl po levé straně do vápna a k tyči zvyšuje na 4-2! V 50.Hýzl dává přihrávku před odkrytou branku Hodinovi a Franta zvyšuje na 5-2! V 51. Hodina je znovu sám před polookrytou bránou ale špatně zpracuje míč,který od něj končí v autu. Bohužel poté naši polevili a sledovali jsme hru plnou chybných přihrávek v podání našich hráčů. Zejména o obraně se nám nedařila rozehrávka způsobená místy laxními přihrávkami. Ne,že by se naši nesnažili vstřelit další branky ale chyběla nám hladovost po vstřělených gólech. Ale nakonec jsme dokázali střelit ještě jeden gól. To po levém křídle prošel do vápna Štimpl a k zadní tyči uzavírá skóre na konečných 6-2!

Slovy trenéra Fildána:Prvnívh deset minut to byla z naší strany hrůza.Poté jsme hru vyrovnali a i když soupeř vedl tak do poločasu jsme to otočili.Klukům bylo potřeba vytknout chyby kterých se dopustili.Začátek druhé ho poločasu nám vyšel.Je škoda,že kluci nepřidali další góly.Pak přišla hluchá pasáž z naší strany.Znovu jsem musel zvýšit hlas.Kluci se musí naučit hrát aktivně po celý zápas a ne že když vedou o 2-3 branky tak si myslí,že je hotovo!

8.kolo: TJ Tatran Litovel-TJ Sokol Tovačov 2-3 (1-2)

ZÁPIS

Jediné utkání bylo na programu ve státní svátek v dorostenecké krajské soutěži. Naši kluci nastoupili ve středečním dopoledni na půdě posledního celku tabulky-Tatranu Litovel. Neuběhla ještě ani 1.min.a po faulu na Štimpla zahrává Chorý trestný kop. Obstřelí zeď a k tyči otevírá skóre.0-1 pro nás! Máme sice balon na kopačkách ale chybí nám finální přihrávka v zakončení. V 16.min. Zahrávají domácí roh a nikým nepokrytý útočník domácích srovnává na 1-1. Sice máme převahu ale nedokážeme se stále prosadit střelecky. To se nám daří až v 35.min. Kdy se balon dostává k osamocenému Zavadilovi,který svou první branku za dorost strhává vedení na naši stranu. Vedeme 1-2! Ve druhém poločase je naše aktivita ještě větší ale my zahazujeme šanci za šancí! Měli jsme 6-7 šancí ale žádná nekončí za zády domácího gólmana! Trest přichází v 68.min. Kdy naši stopeři nedokážou odstavit ob balonu útočníka Litovle,který postupuje až k vápnu. Tam přihrává spoluhráči,který podél Patrika srovnává na 2-2!Už v 70.min. Však vedeme 2-3! To si Honza Machálek naběhne na roh a nekompromisně hlavou do protipohybu brankáře strhává vedení na naši stranu. Až do konce zápasu to byly nervy. Domácí se snaží alespoň o bod. Naši ale odolají a z Litovle vezeme povinné tři body.

Slovy trenéra Fildána:Po dnešním zápase jsem zestárl o pěknou řádku let!Jestli si kluci mysleli,že to po první brance půjde samo tak se přesvědčili,že to tak není!Místo abychom soupeře dorazili dalšími brankami,tak zahazujeme šanci za šancí a zbytečně si komplikujeme zápas!

10.kolo: TJ Sokol Tovačov-TJ Sokol Ústí u Hranic 1-4 ( 0-3)

ZÁPIS

V 10.kole nastoupili naši dorostenci na domácím hřišti proti hráčům Sokola Ústí. Oba soupeře dělili v tabulce 3 body a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Začátek zápasu patřil našim. Bohužel nám to vydrželo pouze do 16.min. To se hosté dostávají po rohu hlavou do vedení.0-1. Od té doby převzal iniciativu soupeř. Byl důrazný a zejména vzadu hrál s přehledem. K naší smůle většina balonů končila na kopačkách hostů. Ve 31.min. utekl Chorému hráč a Patrik ho ve vápně fauloval. Penalta! Hosté vedou 0-2. Ve 42.dostáváme z trestného kopu třetí branku.0-3. O přestávce bylo potřeba klukům promluvit do duše. Došlo ke změně v sestavě a naši šli do druhé půle to nezabalit a pokusit se o výsledek poprat. Druhý poločas jsme začali aktivně stejně jako ten první ale s rozdílem,že kluci bojovali po celý druhý poločas. Ale v 52.min. Se nedohodli naši stopeři Kořínek a Pasz. Dávali si přednost na balon až jim ho vzal útočník hostů a postupoval sám na Patrika. Udělal mu kličku a trefil balonem vracejícího Kořínka,který se snažil zabránit brance. Od Honzy končí míč v naší síti.0-4! I když jsme už prohrávali o čtyři branky,tak se kluci přesto snažili ohrožovat soupeřovu branku. To se nám nakonec povedlo v 89.min. kdy balon přeskočil stopera a Petr Štimpl šel sám na branku. Z velkého vápna přehodil vyběhnuvšího brankaře.

Slovy trenéra Fildána: Dnes nás čekal dobře připravený soupeř,který byl povětšinu zápasu lepší.Nám se dnes nedařilo prakticky vůbec nic.V zápase jsme opět udělali zbytečné chyby a soupeř je dokázal potrestat zatímco my takové šance trestuhodně zahazujeme!Nicméně je si přiznat,Ústí dnes bylo lepší a byl to zatím nejlepší soupeř co tu na podzim hrál.Kluci budou muset z toho rychle oklepat,protože už ve středu hrajeme odložené utkání u poslední Litovle a nic než výhra nepřipadá v úvahu.

9.kolo: Náměšť-TJ Sokol Tovačov 2-1

ZÁPIS

V neděli 18.10 v rámci 9.kola krajské dorostenecké soutěže zavítali naši dorostenci na hřiště 9.týmu tabulky Náměšťě na Hané. Do utkání jsme nastoupili bez dvou hráčů základní sestavy. Špalek (nemoc),Pasz(brigáda). I tak nás bylo 13 a kluci byli odhodlaní přivést z venkovního hřiště 3 body. Začátek zápasu patřil našim,když jsme domácí k ničemu nepouštěli a hráli převážně na jejich polovině. Ve 21.kopou domácí roh. Patrik si zakřičí MÁM ale bohužel mu chybí tak 10 cm. Balon přistane na hlavě domácího hráče a ten nikým atakován dává do prázdné branky první gól zápasu.1-0.Už ve 23.min. Naše obrana zaspí a balon za obranu dostává domácí útočník na nohu a obstřeluje Patrika podruhé!2-0 pro domácí. Po této brance jsou naši mírně řečeno otřeseni a mají problém nějaké kloudné akce! Dá se říct,že první poločas se nám moc nepovedl. Druhá půle z naší strany o poznání lepší. Už ve 47.Hýzl vybojoval téměř ztracený balon. Střílí na branku ale míč se odráží k Fildánovi,který trefuje místo poloprázdné branky Hýzla do zad. V 53.po úniku Hýzla dostává balon jak na podnose Otáhal. Bohužel Lukáš placírkou umístěnou střelu dává vedle pravé tyče domácí branky! Po většinu druhé půle se zápas odehrává od šestnáctky k šestnástce. Máme mírně navrch ale chybí gólové vyjádření. Branky se dočkáme v 71.min.kdy po rohu domácí brankař nedosáhne na balon a Machálek s přispěním obránce snižuje na 2-1! Do konce zápasu se snažíme alespoň o vyrovnání ale to se nám nakonec nepodaří.

Slovy trenéra Fildána:Začátek zápasu patřil nám ale místo vedení jsme sami inkasovali. Poté přišel bleskový druhý gól a poločas jsme dohráli v útlumu. Druhá půle patřila povětšinou nám ale ke spokojenosti my chybí proměňování šancí! Je to škoda,protože kluci hrají povětšinou dobrý fotbal,vytvoří si šance ale jejich proměńování je prozatím náš velký problém! Výsledek je pro mě zklamáním,kluci odehráli dobře pouze 2.poločas. Měli jsme minimálně na bod ale to bez vstřelené branky nejde.

7.kolo: Sokol Tovačov-SK Slatinice 13-0 (4-0)

ZÁPIS

V neděli 11.10 nastoupili v rámci 7.kola naši dorostenci na domácím trávníku proti poslednímu týmu tabulky-SK Slatinice. Od počátku až do konce se hrálo na jednu branku a bylo pouze otázkou času,kdy naši začnou střílet branky. Ve 4.min. Dává první branku z nalého vápna Lukáš Otáhal,v 16.min. Raďa Špalek zvyšuje na 2-0. Ve 22.Kuba Hýzl z brankové čáry zvyšuje na 3-0.Ve 33.min. Tomáš Fildán ve vápně střílí na brankaře. Balon se k němu vrací a Fildy zvyšuje na 4-0.Do ruhého poločasu naši šli s tím,že naseřílí soupeři další branky. Už ve 48.Hýzl projde přes 4 hráče a vedeme 5-0.V 68.min. Si Hýzl akci zopakuje a zkompletuje hattrick! 6-0. V 69.dostává Chorý balon mezi obránce a k tyči zvyšuje na 7-0. V 74.min se ve skrumáži před brankou nejlépe zorijentuje Fildán a střelou pod břevno zvušuje na 8-0. V 78.dostane Kořínek balon za obranu a vedeme 9-0. V 81.dostává balon mezi obránce Fildán a k tyči zvyšuje na 10-0! V 83.min Otáhal projde středem obrany tvrdou střelou k tyči nedává brankaři šanci. 11-0. V 86. si navlas stejnou akci zopakuje Patrik Chorý a zvýší na 12-0. Skóre dneštního zápasu uzavře v 88.min.Špalek,když z pozice stopera projde přes půl hřiště a k levé tyči dává na 13-0!

Slovy trenéra Fildána:Dneštní zápas byl spíše tréninkovou záležitostí. Soupeř byl hodně slabí a kdyby naši hráči zachovali při svých šancích klid a rozvahu mohli si Slatinice odvést klidně i 20 branek. Kdo z diváků tento zápas viděl tak mi dá určitě za pravdu. Bohužel naši kluci mají prakticky v každém zápase zcela odlišné poločasy. I dnes musel o přestávce proběhnout důrazný pohovor. Klukům se nedá kromě spousty zahozených šancí nic vytknout.

6.kolo: Želatovice-Tovačov 3-1 (1-0)

ZÁPIS

V neděli nastoupili naši dorostenci v rámci 7.kola na hřišti Želatovic. V tomto utkání se naši kluci museli obejít bez 5! hráčů základní sestavy! Z různých důvodů chyběli Navrátil,Chorý,Hodina,Kořínek a Hýzl. I přes tento velký hendikept se nám podařilo nakonec dát dohromady družstvo,které s domácími sehrálo vyrovnaný zápas. První šanci jsme měli my a ve 3.min. Janáč trefil levou tyč. Poté se domácí postupně rozehrávali a vytvářeli si tlak a herně nás místy přehrávali.Avšak jejich šance povětšinou končili nepřesnými střelami mimo branku. My měli šancí poskrovnu,poněvadž oba dva žáci v útoku Zavadil i Vymětal měli proti sobě o poznání vyspělejší protihráče a povětšinou se v útoku statečně rval osamocený Špalek,kterému pomáhala záloha. Ve 32.min. Neudržel náš brankař balon,ten se mu odrazil od kolen k nohám domácího hráče,který ho poslal za jeho záda.1-0. Ke konci poločasu nás domácí zmáčkli ale jejich tr.kop ani série rohů brankou neskončila. Ve druhé jsme vyrovnali ve 49.min. Když dostal balon za obranu D.Janáč a postupoval sám na golmana. Domácí brankař zbytečně vyběhl až na velké vápno a David ho zkušeně přehodil. Poté jsme byly na pár minut i lepší ale naši toho nedokázali využít. V 54.min.šel z leva Fildán na branku ale v poslední chvíli mu obránce balon vykopl. V 68.přichází střela za vápnem a 1-2 pro domácí. Náš brankař asi na okamžik zaspal. Stále jsme chtěli aspoň bod ale domácí dobře bránili a našim začínali místy docházet síly. V 85. po rohu byl o vteřinku pomalejší při odkopu P.Štimpl a domácí vedou 3-1.

Slovy trenéra Fildána:Před utkáním jsem měl trochu obavy vzhledem k absenci půlky týmu ale tato 13-ka hráčů,kteří nastoupili mě mile překvapila! Bojovala až do konce a byla domácím vyrovnaným soupeřem. Dokonce jsme měli i fáze zápasu,kdy naši domácí přehrávali. Sice ze Želatovic body nevezeme ale kluci se za dneštní výkon rozhodně nemusí stydět!

5.kolo: TJ Sokol Tovačov-TJ Loštice 1-3 ( 1-2)

ZÁPIS

V sobotu 26.9 nastoupili naši dorostenci na domácím trávníku v rámci 6.kola proti nováčkovi soutěže TJ Loštice.Hosté byly o příčku před námi,takže se dal očekávat vyrovnaný zápas. Začátek zápasu byl vyrovnaný.Bohužel ve 13.min. jsme udělali chybu v obraně a hosté jdou do vedení-0-1. Ve 24. min. dostal Špalek balon za obranu ,ustál souboj a střelou k pravé tyči srovnává na 1-1. Ve 28.min. jsme mohli jít do vedení když Hýzl utekl po křídle a centrem našel volného Povera. Ten ale před poloprázdnou brankou z hranice malého vápna trefil balon mimo branku! A tak hosté trestali. Ve 38.min. si na roh naběhl jejich nejlepší střelec a nikým neatakován posílá hosty do vedení 1-2. V přestávce došlo v kabině k řádnému proslovu. Kluci se po pauze probrali a přišli i šance. Ale tutovky Špalka,Hýzla,Povera,Janáče,Kořínka brankou neskončili! V 65.min. pro zranění odstoupil ze hry brankař Navrátil a nastoupil jeho jmenovec Petr. A v 68. si připsal úspěšný zákrok když zlikvidoval tutovku hostí. V 71.min. v rohu vápna naprosto zbytečně fauluje Pasz hráče hostí a kope se penalta! Na tu si sice Petr sáhle ale míč končí za jeho zády. Do konce zápasu se naši snaží o korekci výsledku ale ten se se již nemění.

Slovy trenéra Fildána:Po vyrovnaném začátku jsme dostali zbytečný gól,po té se nám podařilo vyrovnat. Byly jsme blízko i k otočení zápasu. Místo toho přišla zbytečná druhá branka,když jsme nepokryli hráče při rohu. Třetí branka? Můžu to říkat hráčům pořád dokola,že na hráče musí jít s klidem a místo toho udělají tohle! Místo klidu v zakončení kluci reagují zřejmě uháhleně a důsledkem je spousta neproměněných šancí. Znovu se nám podařilo ztratil zbytečně 3 body! Soupeř hratelný a každopádně k poražení ale co dokáží naši zahodit to je někdy k neuvěření.

4.kolo: TJ Sokol Protivanov-TJ Sokol Tovačov 2-2 ( 0-0)

ZÁPIS

V nedělním dopoledni zavítali naši dorostenci na hřiště 2. týmu tabulky Sokola Protivanov. Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. Naši se snažily hrát na jistotu a podnikali útoky po křídlech. Hlavně po pravé straně se nám dařilo nejvíc ohrožovat soupeřovu branku. Ale bohužel většina našich akcí končili na kopačkách domácích a nebo se střely odrazili do domácích hráčů. Největší tutovku jsme měli ve 26. min.,kdy z levé strany postupoval Špalek sám na gólmana ale trefil jeho nohy. Poločas skončil 0-0. Ve druhém poločase jsme dokázali vytvořit řadu šancí ale naše pokusy zlikvidoval domácí brankař. V 62. měl Hýzl tutovku ale ani po jeho dvou pokusech se skóre neměnilo. To se podařilo v minutě 67. To Franta Hodina napřáhl ze 20 m a vedli jsme 1-0! Už za minutu šel Radim Špalek důrazně za míčem a po jeho dorážce to bylo 2-0! Bohužel hned v 70. min. si slabou chvilku vybral náš brankař Navratil,když mu slabá střela proklouzla mezi nohama do sítě! A aby toho nebylo málo,tak si v 74.dává Štimpl vlastní gól,když po rohu hlavičkuje do naší sítě! Do konce zápasu se oba týmy snažili strhnout vítězství na svou stranu ale nakonec si odvážíme z Protivanova bod za remízu 2-2.

Slovy trenéra Fildána:Vzhledem k průběhu zápasu je pro nás bod málo a tudíž převažuje zklamání z remízy.Před začátkem utkání bych bod bral ale my měli na dosah všechny tři.Bohužel opět naše chyby pomohli domácím se vrátil do zápasu a odnést si bod .Kluci se budou muset naučit koncentraci po celý zápas.Ztráta dvougóĺového vedení určitě zamrzí ale snad si kluci z tohoto zápasu vemou ponaučení,že je třeba se soustředit na každou minutu.

3.kolo: TJ Sokol Tovačov-TJ Doloplazy 1-4 ( 0-3 )

ZÁPIS

V sobotu 12.9 přivítali naši dorostenci na svém hřišti lídra tabulky z Doloplaz. Úvodní minuty se odehrávali povětšinou mezi šestnáctkami. My sice měli mírný tlak ale ve 12.min. jdou hosté do vedení po naší chybě v obraně. Nechali jsme volného hráče a Patrik lovil míč poprvé ze sítě 0-1. V 17. min.Smolka prohrál souboj a útočník Doloplaz obstřelil Navrátila 0-2. I po tomto nepovedeném začátku se naši snažili dobývat branku hostů ale povětšinou naše pokusy končili u vápna.V 45. za nastřelenou ruku ve vápně kopou Doloplazy penaltu 0-3. Do druhé půle jsme šli s tím ještě s výsledkem něco udělat.Došlo na drobnou korekci v sestavě a naši si začali vytvářet i šance. Ale šance které měli Pasz 2x,Špalek,Kořínek a Fildán brankou neskončili. Hosté si ve druhé půli vytvořili jedinou šanci v 75.min. a tu dokázali proměnit. Naši se branky dočkali v 88.min., kdy Kořínek přihrál na hranici vápna Fildánovi. Ten ho dal mezi dvěma obránci Otáhalovi,který střílí kolem brankaře 1-4.

Slovy trenéra Fildána: Dneska jsme soupeři darovali tři body.Po zbytečných chybách soupeř vedl o dvě branky a čekal co my vymyslíme. Naše dlohodobá bolest tj. proměńování šancí se projevila i v dneštním zápase. Výsledek mohl být úplně jiný.

2.kolo: Dub nad Moravou-Tovačov 1-1 (0-0)

ZÁPIS

Na hodovou neděli nastoupili naši dorostenci na hřišti Dubu nad Moravou.Začátek zápasu byl v naší režii.Drželi jsme balon na kopačkách a měli i první šanci.Ale střela Otáhala skončila od obránce za čarou.Poté se iniciativy chopili domácí.Začali být aktivnější a důraznější.Dokázali si vytvořit i pár šancí ale náš brankař si s nimi dokázal poradil.První poločas se nám herně moc nepovedl.Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a hráli podstatně líp než v tom prvním.Kluci začali víc běhat a rázem nás bylo plné hřiště.Na branku se čekalo do 65.min,kdy napřáhl Franta Hodina za vápnem a balon skončil v pravém horním rohu.Při této brance neměl úplně čisté svědomí domácí brankař,který zřejmě střelu podcenil.V 69. přišel zřejmě rozhodující okamžik zápasu.Na domácího golmana šli sami Pover a Špalek.Pover ale místo přihrávky zbrkle vystřelil brankaři přímo do náruče!V 72. po rohu a následnému závaru dostávají domácí balon do naší branky.Do konce zápasu se obě mužstva snažili strhnout výtězství na svou stranu ale výsledek se do konce už nezměnil.

Slovy trenéra Fildána: První půlka patřila Dubu ,ta druhá zase nám.Patrik kluky dnes podržel skvělými zákroky.Za to mu patří dík.Kluci to měli na svých kopačkách a kdyby dali na 2-0 tak pravděpodobně bychom zápas dovedli ke třem bodům.Bohužel se nám to dnes nepovedlo a tak si z Dubu odvážíme jeden bod za remízu.

1.kolo: TJ Sokol Tovačov-TJ Smržice 8-0 ( 2-0)

ZÁPIS

V sobotu 29.8. vstoupili do soutěže naši dorostenci.Za nádherného počasí nastoupili proti Smržicím.Hosté přijeli pouze s deseti hráči a tak od začátku zápasu jsme měli převahu.Naši hráli v klidu a bylo otázkou času,kdy začnou padat branky.Už z první střely na branku jdeme do vedení,kdy Hýzl v 6. obstřeluje brankaře.V 16. Kořínek dostává balon za obranu a je to 2-0.Máme pořád balon na kopačkách ale nedaří se nám vstřelit další branky. V poločase dochází k výměně brankařů,kdy Navrátila střídá jeho jmenovec Petr.Další gól dáváme až v 61.Špalek dostává přihrávku do vápna a uklízí balon k tyči.V 62.uteče po křídle Chorý a dává podél brankaře na 4-0.V poslední desetiminutovce dáváme ještě čtyři branky.V 80. zvyšuje Špalek na 5-0.Za minutu Špalek zkompletuje hattrick,kdy vyražený balon dorazí do branky.V 84. je po průniku do vápna faulovaný Janáč a penaltu proměńí brankař Navrátil.V 88. jde duo Špalek-Fildán samo na brankaře.Špalek nahrává samotnému Fildánovi,který uklízí balon do sítě a uzavírá skóre na konečných 8-0.

Slovy trenéra Fildána:Jednalo se o první zápas sezony,navíc proti oslabenému soupeři.Byli jsme po celý zápas lepší.Bohužel se projevila naše slabost a to je neproměńování šancí.Mohli jsme vstřelit tak o 5-6 branek víc.Celkově kluci podali zodpovědný výkon.Nyní se kluci už soustředí na hodové derby ,kdy v neděli nastoupí na hřišti Dubu.